Nie martwcie się, nie zakończyłem swojej potężnej blogowej kariery. :)
"Z prawdziwą przyjemnością i radością informuję, że Phantom Books Horror wyda cykl SABAT ANTOLOGIA!
W kwietniu nakładem wydawnictwa Vesper ukaże się intrygujący tytuł, z niemniej intrygującą okładką - "Zabawmy się u Adamsów" Mandala W. Johnsona.
Będzie to wydanie w edycji limitowanej, będącej swoistym hołdem złożonym Guyowi N. Smithowi. Oprócz na nowo przetłumaczonych kompletnych powieści (także tych niepublikowanych w Polsce) pojawi się szereg materiałów dodatkowych. Nie chciałbym wszystkiego zdradzać już dzisiaj, ale swój udział w tym wyjątkowym wydarzeniu potwierdzili pisarze, którzy zaczynali swoją czytelniczą przygodę min: od „Dzwonu śmierci”, „Bestii” czy innych książek Guya, a dzisiaj to oni kształtują rynek literacki i o dziwo, nie zawsze rynek horroru!
Proszę Państwa. Oficjalnie.
Rusza największy projekt wydawnictwa Phantom Books w dotychczasowej działalności. Specjalnie dla Was wydamy kompletny cykl SABAT ANTOLOGIA w jednym tomie, na nowo przetłumaczony i zredagowany, w twardej oprawie z masą materiałów dodatkowych, które nigdy nie ukazały się w Polsce. Ogólny zarys już posiadamy, jednak bardzo możliwe, że SABAT ANTOLOGIA rozrośnie się do wydania dwutomowego, ponieważ cały czas trwają starania o pozyskanie nowych materiałów. Wierzę, że będzie to wydarzenie wyjątkowe na rynku horroru w Polsce w 2021 roku i należyty hołd oddany Guyowi N. Smithowi".
"Zabawmy się u Adamsów" to powieść o złu w czystej postaci, złu którego korzenie sięgają najgłębszych pokładów naszej podświadomości. To książka o tym, jak niewiele potrzeba, by pękła cienka granica, jaka dzieli człowieczeństwo od bestialstwa. O tym, w jaki sposób sprzyjające okoliczności budzą w nas uśpione demony. Wstrząsająca, brutalna, kontrowersyjna powieść Mandala W. Johnsona, z 1974 roku, nigdy wcześniej nie była wydana w Polsce.
Wkrótce ukaże się wspólny zbiór opowiadań Johna Eversona i Tomasza Czarnego - "Sekrety". Wydawnictwo Dom Horroru.
Dwudziestoletnia studentka Barbara podejmuje pracę jako opiekunka dwojga dzieci, których rodzice wyjechali na tygodniowe wakacje do Europy. Trzynastoletni Bobby i dziesięcioletnia Cindy Adams, to urocze, inteligentne, dobrze wychowane rodzeństwo, które czas wolny spędza najchętniej w towarzystwie nieco starszych przyjaciół mieszkających w sąsiedztwie: Dianne, Johna i Paula McVeightów. Znudzeni brakiem rozrywek i złaknieni ekscytujących doznań postanawiają zabawić się kosztem Barbary. Dziewczyna zostaje uwięziona, a dzieci zaczynają prowadzić z nią grę. Coś, co z początku wydaje się niewinnym psikusem, szybko wymyka się spod kontroli. Pozbawiona nadzoru i upojona poczuciem wolności młodzież zaczyna z socjopatyczną przyjemnością ulegać najbardziej prymitywnym instynktom".
"Książka opowiada historię Austina Fletchera - młodego weterana, który właśnie zakończył służbę w Wietnamie. Wykończony psychicznie i fizycznie pragnie odpocząć w chacie na odludziu, gdzieś wśród bezkresnych lasów w stanie Maine. Chacie którą zapisał mu w spadku jego przyjaciel z oddziału - tytułowy Maynard. Fletcher dociera do chaty w samym środku piekielnie ostrej zimy na przełomie 1972 i 1973 roku. Wkrótce zostaje odcięty od świata. Zdany tylko na siebie zaczyna mierzyć się z demonami wojny, które nawiedzają go w snach i wspomnieniach. W dodatku dowiaduje się, że dom Maynarda jest stary, bardzo stary, a jego fundamenty pamiętają czasy gdy purytanie urządzali polowania na czarownice. Ponoć jedna z nich mieszkała gdzieś w okolicy, a rosnące niedaleko wiekowe drzewo posłużyło do jej egzekucji. Drzewo które nie rzuca cienia...".
Wkrótce ukaże się wspólny zbiór opowiadań Johna Eversona i Tomasza Czarnego - "Sekrety". Wydawnictwo Dom Horroru.
"Z racji tego, że już powoli kończymy pracę nad tym wydawnictwem z Johnem Eversonem, zdecydowałem się pokazać Wam okładkę do zbioru pt. "Sekrety".
Oficynka zapowiedziała nowy zbiór opowiadań Łukasza Śmigla - "Rigor".
Głównym punktem programu jest nasza wspólna nowela pt. "Raising Malphus", a oprócz tego w książce znajdą się prawdopodobnie jeszcze po trzy nasze opowiadania lub więcej.
Przekładem w obydwie strony zajął się niesamowity Kornel Mikołajczyk.
Jest to prawdopodobnie pierwsza taka polsko-amerykańska kooperacja, ale mogę się oczywiście mylić.
Zostało nam praktycznie tłumaczenie opowiadań oraz redakcja i korekta.
Za okładkę odpowiada Saber Core Art23".
"Głód" - Marcin Majchrzak. Prześwietna okładka. Premiera wkrótce. Wydawnictwo Dom Horroru. Wypadałoby w końcu przeczytać "Stację" autora...
"Dwójka nowych znajomych postanawia rzucić wszystko w i wyjechać w Bieszczady. Szybko jednak okazuje się, że ich podróż niewiele będzie miała wspólnego z sielankowymi feriami. Intensywne opady śniegu zmuszają bohaterów do zatrzymania się w przypadkowym pensjonacie, w którym, wbrew zapewnieniom właścicieli, najwyraźniej wcale nie są jedynymi gośćmi…
Tomasz i Natalia staną twarzą w twarz ze swoimi najgorszymi lękami – tylko po to, by przekonać się, że w obliczu prawdziwej grozy są one zaledwie dziecinną igraszką".
16 marca ukażą się (nie po raz pierwszy) "Dzieci Starych Bogów. Śmiech Diabła" Agnieszki Mieli. Wydawnictwo Zysk i S-ka. Świetna okładka!
"Wystarczyła jedna noc, by stracili wszystko, co było im najdroższe. Pozbawieni domu i wiary w lepszą przyszłość zdecydowali się poświęcić życie w imię poprzysiężonej zemsty. Jednak ktoś miał wobec nich inne plany.
Aine i Bertram, potomkowie dwóch Starych Rodów, nie mają pojęcia, że ich losy zostały nierozerwalnie złączone z Ziarnami Relenvel – legendarnymi istotami niemal równymi Bogom. Nie podejrzewają też, że wyrządzone im krzywdy są jedynie elementem gry, której stawka jest wyższa, niż ktokolwiek mógłby sądzić. Tym razem bowiem to ludzie zadecydują o wyniku starcia między bóstwami".
"William Wymark Jacobs (1863-1943) dla potomnych stał się legendarnym autorem „Małpiej łapki” – chyba najczęściej zamieszczanej noweli w antologiach grozy.
Choć ten angielski pisarz był przede wszystkim humorystą, co doskonale widać niemal w każdej z jego opowieści z dreszczykiem.
Tych trzynaście zebranych historii aż skrzy się od prześmiewczych sytuacji i wypowiedzi bohaterów. Te zwykle przecież groźne sceny niejednokrotnie przynoszą... wybuch śmiechu.
I ten sposób konstruowania makabrycznych historii udał się Jacobsowi znakomicie!".
"Nie wierz w nic, co słyszysz, i tylko w połowę tego, co widzisz!
Zbiór opowiadań "Domy i inne duchy" - Marta Bijan. Premiera miała miejsce 11 marca. Cudna okładka.
Przerażający strach na wróble w średniowiecznej Japonii, muzyk jazzowy na obcej planecie, szesnastowieczny lekarz detektyw i niezwykła przygoda Herberta George’a Wellsa. Łukasz Śmigiel to autor, którego wyobraźnia nie zna granic. Dbając o każdy szczegół, z łatwością kreuje światy i postacie, których się nie zapomina.
„Rigor” to kolejny po „Daemonie” zbiór mistrzowsko napisanych opowiadań z pogranicza fantastyki, grozy i thrillera. Zebrane razem, są jak sezon serialu, w którym każdy odcinek zaskakuje czymś innym".
"W miasteczku, w którym mgły jest więcej niż życia, ciągle znikają dzieci. Ekscentryczna pracownica kina dokonuje na porannej zmianie makabrycznego odkrycia. Dom stojący nad przepaścią wywołuje w ludziach obłęd. Dręczony kryzysem twórczym autor horrorów osiedla się na wsi i żeni z kobietą, która szybko odkrywa przed nim swoją mroczną stronę. Te i wiele innych niepokojących historii kryje się na kartach tego przesiąkniętego grozą zbioru.
"Pogranicznik" Joanna Bagrij. Wydawnictwo MOVA. Premiera 28 kwietnia.
Domy i inne duchy to dziesięć opowieści otwierających w głowie małe drzwi, o których istnieniu wolelibyśmy nie mieć pojęcia".
"Chłodnej październikowej nocy na szczycie Orlicy zostaje znalezione ciało. Zwłoki półnagiego mężczyzny, porzucone na granicy polsko-czeskiej, są w stanie zaawansowanego rozkładu. Miejscowi policjanci nie mają żadnych śladów poza przedziurawioną czeską monetą z 1900 roku znalezioną w pobliżu zwłok.
W śledztwo angażuje się starsza aspirant Lena Dobrowicz, nowy nabytek orlickiej komendy policji. Gdy ginie kolejna osoba, do sprawy zostaje włączony psycholog kryminalny Oktawian Szakalik. Poznając realia przygranicznej miejscowości, profiler zagłębia się w umysł mordercy, który zostawia sygnały dotyczące kolejnej planowanej zbrodni.
Lena i Oktawian muszą je odczytać, zanim będzie za późno".
"Rodzinna tajemnica ze spowitej mgłą podlaskiej wsi
"Kto czyni zło" - Agnieszka Pietrzyk. Wydawnictwo Czwarta Strona. Premiera 23 marca. Śmierć ukochanej żony w wyniku wypadku jest dla Bernarda końcem dotychczasowego życia. Od tamtej chwili nie potrafi stanąć na nogi. Pod wpływem impulsu wyjeżdża z Białegostoku do rodzinnej wioski Weroniki – aby poznać jej bliskich, miejsca, w których dorastała, i choć przez chwilę poczuć się znów blisko niej…
Pojawienie się mężczyzny w Sownikach wywołuje konsternację wśród mieszkańców. Mimo zaskoczenia opowiadają mu historie zaginięć kobiet, które wstrząsnęły przed laty lokalną społecznością. Bernard zaczyna podejrzewać, że żona celowo trzymała go z dala od rodzinnych stron. Czy naprawdę znał ją tak dobrze, jak mu się wydawało?
W swojej debiutanckiej powieści Kamila Bryksy znakomicie odmalowuje klimat podlaskiego miasteczka, w którym wszyscy się znają, a jednocześnie ukrywają przed sobą mnóstwo sekretów".
"Dwudziestolatek podejrzany o kradzież jest brutalnie przesłuchiwany na elbląskiej komendzie policji. Metody, które stosuje inspektor Juszczyk, sprawiają, że świeżo zatrudniona protokolantka Urszula Baranowska zwalnia się z policji i zakłada własne biuro detektywistyczne. Wkrótce dowiaduje się, że przesłuchiwany chłopak powiesił się na drzewie.
Na domiar złego Urszula nie dogaduje się z nową rodziną swojej matki. Mimo to zgadza się na propozycję ojczyma i podejmuje dodatkową pracę w jednym z jego salonów jubilerskich. Wkrótce do młodej detektyw zgłasza się kobieta, która padła ofiarą prześladowcy. Urszula postanawia nawiązać kontakt z tajemniczym stalkerem i coraz bardziej angażuje się w relację z nim. A gdyby tego było mało, ktoś próbuje potrącić jej matkę samochodem.
Czy te wszystkie sprawy mogą być ze sobą powiązane?".
"Umysł przestępcy. Tajniki kryminalnego profilowania psychologicznego" - Jan Gołębiowski. Wydawnictwo Mando. Premiera 7 kwietnia.
"Seryjni mordercy, zamachowcy, gwałciciele, stalkerzy, pedofile, podpalacze...
Czy można wniknąć w umysł przestępcy i zrozumieć motywy, jakimi się kieruje? Czy na podstawie śladów na miejscu przestępstwa można stworzyć profil osobowościowy podejrzanego? Czy istnieją jakiekolwiek prawidłowości w działaniu sprawców?
Jan Gołębiowski, najbardziej znany profiler kryminalny w Polsce pokazuje tajemnice swojej pracy. Główny bohater serialu dokumentalnego „Zawód: Profiler” (CBS Reality Polska) i były psycholog policyjny, obecnie zajmuje się sporządzaniem profili nieznanych sprawców jako biegły sądowy, szkoli organy ścigania i jest wykładowcą Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
Ktoś może powiedzieć, że książka jest potencjalnym podręcznikiem dla ewentualnych przestępców, pomagającym im umknąć przed wymiarem sprawiedliwości. Nie jest to prawda, chcę bowiem pokazać, że zbrodnia doskonała nie istnieje. Każdego sprawcę można ująć. (…)
Każdy przestępca jest do zidentyfikowania, ponieważ nawet najmniejsze jego działanie – a musi działać, żeby dokonać przestępstwa – zostawia ślad. Ten zaś może być użyty do jego identyfikacji. Mogą to być ślady fizyczne, takie jak odcisk linii papilarnych czy kropla śliny, lub ślady bardziej ukryte: ślady zachowania nazywane behawioralnymi, czyli właśnie dane, z jakich korzysta się przy budowaniu profilu kryminalnego".
Pojawił się dodruk książki "Odrażające, brudne, złe. 100 filmów gore" Piotra Sawickiego. Ostatnio różnie bywało z dostępnością, a tytuł wart uwagi. Książkę można kupić na Allegro.
"Odrażające, brudne, złe to pierwsza książka w języku polskim poświęcona w całości filmom gore: najbardziej makabrycznym i kontrowersyjnym horrorom w historii kina. Gore, gatunek przez wielu potępiany, przez innych zaś otoczony kultem, rzadko bywa przedmiotem krytycznych dyskusji. Przewodnik omawia sto wybranych tytułów, wśród których znalazły się zarówno dobrze znane kinomanom filmy George'a A. Romero czy Wesa Cravena, jak i takie, których zapewne większość widzów wolałaby nie znać...".
ŹRÓDŁA:
https://www.facebook.com/HorrorMasakra/photos/a.504306872985400/3793761024039952/
https://www.facebook.com/608481312540765/photos/a.608586692530227/3613161625406037/
https://www.facebook.com/WydawnictwoVesper/photos/a.1768060846771158/2914022828841615/
https://www.facebook.com/WydawnictwoVesper/photos/a.1768060846771158/2823515861225646/
https://www.facebook.com/tomaszczarnygore/photos/a.817464571632102/4295787730466418/
https://www.facebook.com/domhorroru/photos/a.336369886760599/1218422495221996/
https://www.facebook.com/zyskiska/photos/a.375864248481/10159073379558482/
https://www.facebook.com/271856499535646/photos/a.1027649347289687/3700408423347086/
https://www.facebook.com/140014112741914/photos/a.163797823696876/3785497291526893/
https://eufobia.pl/index.php/produkt/domy-i-inne-duchy-marta-bijan-ze-specjalna-dedykacja-i-podpisem-przedsprzedaz/
https://livro.pl/pogranicznik-bagrij-joanna-sku1265166821.html
https://livro.pl/sowniki-bryksy-kamila-sku1265164726.html
https://livro.pl/kto-czyni-zlo-pietrzyk-agnieszka-sku1258879495.html
https://wydawnictwowam.pl/prod.umysl-przestepcy.25229.htm?sku=83725
https://allegrolokalnie.pl/oferta/sawicki-odrazajace-brudne-zle-100-filmow-gore
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz