"Dracul" -
J.D. Barker,
Dacre Stoker. Premiera 2 września. Wydawnictwo
Czarna Owca.
"Rok 1868. Bram Stoker przygotowuje się do starcia z nieludzką bestią. Uzbrojony w lustra, krzyże, wodę święconą i broń, czeka na atak. To będzie najdłuższa noc w jego życiu.Zdeterminowany, by opowiedzieć światu o swoich przeżyciach, młody Bram spisuje wydarzenia, które doprowadziły go do tego miejsca. Osamotniony snuje niesamowitą narrację sięgającą jego dziecięcej choroby, tajemniczej cioci Ellen i rzeczy, których przez lata nie potrafił wyjaśnić. Niewiarygodne historie, które kiedyś włożyłby między bajki, okazały się prawdą.Dracul to porywający od pierwszych stron powrót do korzeni gotyckiego horroru. Dacre Stoker, potomek twórcy Draculi, oraz J.D. Barker, autor bestsellerowej Czwartej małpy, ożywiają jeden z popkulturowych fenomenów, tworząc nową, przejmującą opowieść".
"Strefy" -
Kinga Chojnacka. Dla miłośników postapokaliptycznych klimatów. Premiera 23 września. Wydawnictwo
Novae Res.
"Siedem lat po serii wielkich katastrof Ziemia składa się wyłącznie z pustyń, ruin miast i śmiertelnego wirusa, który dziesiątkuje resztki ludzkości. Większość tych, którym udało się przeżyć, mieszka w Strefach – specjalnych schronach, których opuszczenie grozi szybką śmiercią.A jednak Marion Dallas, zabójczyni pracująca na zlecenie przewodniczącego Strefy A, czuje, że nie może tu zostać ani chwili dłużej. Gdy odkrywa, że jej matka nie żyje, a na siostrze przeprowadzane są brutalne eksperymenty, decyduje się zemścić za wszystkie wyrządzone jej najbliższym krzywdy. Droga, w którą wyruszy, będzie długa i skrajnie niebezpieczna, a Marion będzie musiała zmierzyć się z morderczym upałem, kwaśnymi deszczami i atakiem pozastrefowego gangu. Towarzyszący jej mężczyzna, w ostatniej chwili uratowany przed egzekucją, może pomóc w przetrwaniu tej wyprawy lub… okazać się śmiertelnym wrogiem".
"Schowani do wora. Wspomnienia byłego wychowawcy więziennego" - Andrzej Flügel. Premiera 9 września. Wydawnictwo Novae Res.
"Lata 80., siermiężne czasy minionego ustroju. Młody mężczyzna, świeżo po studiach, przypadkiem trafia do pracy w areszcie śledczym. Rzeczywistość, z którą będzie musiał wkrótce się skonfrontować, nie napawa optymizmem. Z jednej strony - skostniały system Służby Więziennej, gdzie długie włosy i liberalne poglądy czynią z niego niemal kosmitę. Z drugiej - osadzeni, w gwarze więziennej zwani złodziejami, bez względu na powód ich zatrzymania. A że złodziej zawsze siedzi za niewinność, to wychowawcy z zasady nie ufa…
Słowo „resocjalizacja” jeszcze nie nabrało swojego prawdziwego znaczenia, a nieżyciowe jak cały ówczesny ustrój przepisy i obopólna wrogość czynią codzienną pracę w Służbie Więziennej brutalną szkołą życia.
„Schowani do wora” to wspomnienia byłego wychowawcy, bezkompromisowy i szczery zapis przeżyć za więziennym murem, który obnaża wszystkie absurdy systemu penitencjarnego czasów PRL-u".
Skoro jesteśmy przy literaturze faktu - 8 września nakładem wydawnictwa
Bezdroża ukaże się
"Martwa góra. Historia tragedii na Przełęczy Diatłowa" Donnie'go Eichara. Premiera oryginału miała miejsce w 2013 roku.
"W lutym 1959 roku w górach Ural doszło do tragedii. Grupa młodych, doświadczonych turystów zginęła w miejscu zwanym Martwą Górą. Ekspedycja ratunkowa, która przybyła tam niespełna dwa tygodnie później, znalazła opuszczone obozowisko. Uszkodzony namiot, ślady na śniegu, porozrzucane rzeczy osobiste turystów wyglądały osobliwie. Tajemnicy śmierci dziewięciorga młodych ludzi nie udało się wyjaśnić nawet po odnalezieniu ich ciał. Do rozwiązania nie przybliżały kolejne dowody: znalezione buty, napromieniowana odzież czy dziwne zdjęcie zrobione przez jedną z ofiar. Upływały lata, pojawiały się coraz to nowsze teorie i spekulacje, jednak okoliczności tej dziwnej tragedii pozostawały niewyjaśnione przez całe dekady.Ta trzymająca w napięciu książka powstała dzięki uporowi autora, który odważył się podjąć własne śledztwo. Przeanalizował dzienniki turystów i ich zdjęcia, dotarł do trudno dostępnych rosyjskich dokumentów rządowych, zebrał dziesiątki wywiadów i przeprowadził własne dochodzenie w miejscu tragedii. Efektem jest całkowicie odmienne spojrzenie na tajemnicę Martwej Góry. Powstał fascynujący portret młodych poszukiwaczy przygód, umiejętnie przeplatany wątkami działań ówczesnych śledczych i wysuwanych w tamtych latach hipotez. Stopniowo wyłania się dramatyczna, prawdziwa historia zdarzeń, które miały miejsce pewnej lutowej, zimnej, skrajnie nieprzyjaznej nocy w rosyjskiej dziczy...".
Kolejny thriller od
Adriana Bednarka -
"Ona". Premiera 14 października. Wydawnictwo
Amare.
"Ona ma na imię Alicja. Jest jedyną kobietą, której pożądam. Pojawiła się w najbardziej nie odpowiednim momencie, zatruwając mój umysł i serce.Gdy byliśmy nastolatkami potajemnie odwiedzałem jej pokój, śledziłem ją, poznawałem jej sekrety i próbowałem się do niej zbliżyć. Ona nigdy nie zwracała na mnie uwagi. Potem wyjechała, ale ja z niej nie zrezygnowałem. Zmieniłem wygląd, rozkochałem w sobie jej przyjaciółkę, nauczyłem się trudnej sztuki manipulowania ludzkimi uczuciami. Po sześciu latach Ona wraca, a ja wreszcie jestem gotowy. Nie obchodzi mnie, że wkrótce ma wyjść za mąż, nie obchodzi mnie, że jest zakazaną trucizną, a to, co zamierzam, wywoła chaos".
14 października ukaże się również nowa powieść
Piotra Kościelnego -
"Wybrany". Wydawnictwo
Skarpa Warszawska.
"Wszystko jest możliwe, gdy do politycznego świata bez żadnego trybu wkracza… wybrany!Szeregowy polityk - Marek Szczucki - zostaje postawiony pod ścianą. Albo wykona powierzone mu zadanie, albo jego siedmioletnia córka zginie. Wszystko byłoby by łatwe, gdyby nie fakt, że zadaniem jest… objęcie stanowiska premiera!
Krajem wstrząsają kolejne afery, a na jaw wychodzą szokujące wiadomości na temat polityków. Ktoś pociąga za sznurki. Wymuszenia, korupcja i przemoc wkraczają na stałe do politycznego świata.
Komu zależy by sterować Państwem? Jaką cenę należy zapłacić by dojść do władzy?
Porywający thriller polityczny, w którym prawda nie istnieje i wszystko może się wydarzyć".
23 września premierę będzie miała komiksowa adaptacja
"Roku 1984" George'a Orwella, której autorem jest brazylijski artysta
Fido Nesti.
Wydawnictwo
Jaguar.
Postapokaliptyczny komiks
"Laleczki" z ilustracjami
Macieja Pałki doczekał się trzeciego wydania. Wygląda na kawał psychodeli.
Na koniec świetnie narysowany komiks -
"Berserker. Uwolniony". Scenariusz:
Jeff Lemire, rysunki:
Mike Deodato Jr. Premiera miała miejsce 28 sierpnia. Wydawnictwo
Mucha Comics.
"Bezwzględny wojownik ze świata magii i miecza trafia do współczesnego miasta, gdzie spotyka bezdomnego mężczyznę. Obaj muszą znaleźć nić porozumienia, zanim stawią czoła złemu czarnoksiężnikowi, który za nim podążył".
ŹRÓDŁA:
https://www.czarnaowca.pl/kategorie/fantastyka/dracul,p1010213995
https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=strefy,druk
https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=schowani_do_wora_wspomnienia_bylego,druk
https://bezdroza.pl/ksiazki/martwa-gora-historia-tragedii-na-przeleczy-diatlowa-donnie-eichar,margor.htm#format/d
https://booktime.pl/literatura/horror-thriller/127186-ona.html?abpid=11&abpcid=348&bb_id=3&bb_coid=128807923&bbclid=46062014-ea0a-11ea-a680-0242ac110002&abpar1=buybox3&abpar2=4936704.97333.&abpar3=LQ%3D%3D&_ga=NC.4919152171-1598714043
https://booktime.pl/literatura/sensacja-kryminal/126888-wybrany.html?abpid=11&abpcid=348&bb_id=3&bb_coid=127285582&bbclid=265ef881-ea0b-11ea-a680-0242ac110002&abpar1=buybox3&abpar2=4936261.97333.&abpar3=LQ%3D%3D&_ga=NC.5069379756-1598714419
https://www.facebook.com/wydawnictwojaguar/photos/a.873545202661907/3804359759580422/
https://www.facebook.com/magazynkreski/photos/a.439676673483923/752143112237276/
https://muchacomics.com/pl/p/Berserker-Uwolniony/269
https://www.facebook.com/domhorroru/photos/pcb.1080610852336495/1080610809003166/
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz