2019/11/03

Pieprznik grozowy #9 (28.10-03.11.2019)

Dziewiąta odsłona Pieprznika grozowego. Co jak co, ale czas leci jak poje#any. Długie jesienne wieczory... To nie tylko dobry moment, żeby popaść w depresję, ale też okazja do nadrobienia czytelniczych zaległości. Jeśli twoja tzw. "kupka wstydu" zaczyna się zmniejszać to nie ciesz się przedwcześnie. Przed tobą garść potencjalnie interesujących książek z gatunku szeroko pojętej grozy.
PS Jestem w trakcie "Leśnych ostępów" Czarnego i Piotrowskiego - panowie zaskakują tym razem nie tylko treścią, ale również formą. Opinia prawdopodobnie jutro. Dobrego dnia!

klik
Zbiór opowiadań "Miasto niesamowitości" Huberta Smolarka, Wydawnictwo Naukowe UMK. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak wypada ten tytuł, zajrzyjcie na stronę na Facebooku "Szpony", o TUTAJ .

"Miasto niesamowitości to zbiór opowiadań z pogranicza weird fiction, horroru, fantastyki oraz thrillera, które łączy tytułowe miasto – Toruń. Zawarte w tomie historie zostały oparte w znacznej mierze na lokalnych legendach i tajemnicach, jak również na autentycznych, niewyjaśnionych sprawach sprzed lat. Swoją konwencją nawiązują do dokonań największych mistrzów prozy niesamowitej, takich jak Howard Phillips Lovecraft, Edgar Allan Poe, Stefan Grabiński, Herbert George Wells czy Arthur Conan Doyle."

klik
Tak przedstawiają się zapowiedzi Wydawnictwa IX na nadchodzącą zimę. Hmmm... Chyba zaopatrzę się we wznowienia "Powrotu" Wojciecha Guni i "Mapę Cieni". "Opowiadania" Walta Whitmana też mogą być spoko. No i całkiem intrygująco wygląda "Kraina nocy".

https://straszne-historie.pl/panopticum/
Portal https://straszne-historie.pl udostępnił bezpłatnego e-booka. "Panopticum" to 'zbiór opowiadań osobliwych' stworzonych przez użytkowników serwisu. Pobrałem - kolejny tytuł zasilił niekończącą się listę książek z którymi zamierzam się zapoznać w nieokreślonej przyszłości... Książkę w PDF-ie znajdziecie TUTAJ .

klik
Świeża zapowiedź od Repliki - "W kręgu upiorów i wilkołaków" Bohdana Baranowskiego. Pozycja obowiązkowa dla osób zainteresowanych mitologia słowiańską.

Przy okazji - pamiętacie co dobrego Replika wydawała 7-8 lat temu? Edward Lee, Jack Ketchum, nawet John Everson się trafił. No i świetne zbiory horrorowych opowiadań... ("17 szram" mam do nadrobienia, właśnie mnie oświeciło). Jak myślicie, powrócą stare, dobre czasy? 

klik
Podkradam od Okiem na książki bo na stronie wydawnictwa cisza... Lubicie klasyczne ghost story? Oto John Boyne i "Nawiedzony dom" od Wydawnictwo Stara Szkoła. Może i bym przeszedł obojetnie obok tego tytułu ale książkę poleca sam Jakub Bielawski. Koniecznie będę musiał sprawdzić!

"Mroczna Anglia 1887. Po śmierci ojca Eliza Caine postanawia porzucić Londyn i objąć stanowisko guwernantki w posiadłości Gaudlin Hall. W starym domu nie zastaje jednak pracodawcy. Wita ją tylko…dwoje dzieci.
Tajemnica, o której nikt nie chce mówić. Klaustrofobiczna atmosfera angielskiej prowincji. I seria wypadków wskazujących na siły nadprzyrodzone. Kiedy wychodzi na jaw tragiczny los poprzednich guwernantek, Eliza Caine pojmuje, że w Gaudlin Hall stoczy bój o życie swoje i swoich podopiecznych."


Nie mogę się doczekać nowych tytułów z Domu Horroru. "Babski wieczór" Ketchuma i "Zaburzenia snu" Ketchuma i Lee są już dostępne w przedsprzedaży. Wysyłki powinny ruszyć na początku grudnia. Będzie też wznowienie "Wypuść mnie, proszę" Edwarda Lee w nowej szacie graficznej i z dodatkowym opowiadaniem, którego nie ma w poprzedniej wersji. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wojna nuklearna. Możliwy scenariusz - Annie Jacobsen

"Broń nuklearna redukuje ludzką zaradność i pomysłowość, miłośc i pożądanie, empatię i intelekt do kupki popiołu. W tej chwili szoku i ...