2020/01/26

Pieprznik Grozowy #20 (19-26.01.2019)


Cześć. Czytam sobie "Piekielny dom" Richarda Mathesona i powiem wam, że tak właśnie powinien wyglądać porządny horror o nawiedzonej posiadłości. Prześwietna rzecz. Poza tym skubię po kawałku "Sny umarłych 2019" - Jakub Bielawski nie zawiódł. Wziął i rozje#ał, coś pięknego. No i jeszcze czytam rzecz która nie jest horrorem, a jednak trochę przeraża. Opowiada o... życiu. Tak. Bardzo niedługo napiszę coś więcej o tej 'tajemniczej' książce. Pijcie dużo kawy i trzymajcie się tam!

klik
Już wkrótce światło dzienne ujrzy "Nowoczesna niewolnica" Tomasza Czarnego i Patryka Bogusza. Wydawnictwo Dom Horroru.


Grzegorz Kopiec, znany m.in. z powieści "Czas pokuty" zawitał na pokładzie wydawnictwa Vesper. Jeszcze w tym roku ma ukazać się jego powieść, roboczo zatytułowana "Eksperyment". Ja Grzegorza Kopca kojarzę ze "Słowiańskich koszmarów" i opowiadania "Dziennik praktyk", które przyznaję - było całkiem niezłe.


Do 7 lutego trwa głosowanie w plebiscycie ZŁOTY KOŚCIEJ 2019. Wszystkie szczegóły znajdziecie TUTAJ. Warto zagłosować, bo jednocześnie dostaje się szansę na wygranie jednej z sześciu nagród. Jak głosowałem? Widać powyżej.

klik
Wydawnictwo IX zapowiedziało drugi zbiór opowiadań Roberta Aickmana zatytułowany "W głębi lasu". Za okładkę odpowiada Łukasz Gwiżdż. Podobają mi się te jego charakterystyczne prace. Co do samej książki, hmm... Niby są to do końca 'moje klimaty', ale nabieram na nie coraz większej ochoty...

klik
"Przedsionek piekła" Tomasza Kaczmarka, wydawnictwo Uroboros, premiera 15 kwietnia. Ciekawa zajawka u góry okładki... ;)

"Ameryka alternatywnego XIX wieku. Na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych znajduje się miasto Exmore – betonowa dżungla wieżowców, ciężkich fabryk i mrocznych zaułków. A pośrodku tego sztucznego tworu stoi potężna elektrownia, której źródłem energii jest technologia trzymana w głębokiej tajemnicy.
Staruszek Andrew Milton spędza czas w szpitalu psychiatrycznym, na oddziale dla skazańców o szczególnie niebezpiecznym rodowodzie. Kathleen Turner trzymana w zamknięciu jak zwierzę czeka, aż nastąpi jej smutny koniec. Janusz Szewczyk, nastoletni syn polskich emigrantów, stara się przetrwać w niebezpiecznych dokach Exmore. Cała trójka jeszcze nie wie, w jaki sposób niepowstrzymana fala wydarzeń powiąże ich losy.
Szaleni naukowcy, okaleczeni pacjenci, szpitale psychiatryczne, tajne laboratoria i osobnicy nazywający siebie bogami-naukowcami. Zawiła historia o odkupieniu, zemście i ambicji. Daj się porwać światu, w którym technologia, zamiast pełzać, pomknęła naprzód".

klik
Ciekawa rzecz - "Czarna, czarna toń" Martyny Szkołyk. Książkę można zamówić TUTAJ, autorka przeznaczy cały zysk na budowę... pasieki. :) 

"Sięgnij po powieść fantasy z głębi dzikiej puszczy. Tutaj konary wielkich drzew strzegą gwiezdnych konstelacji, na dnie jeziora mieszka licho, a Wilcy przemierzają sobie tylko znane ścieżki. I choć ukrywają się przed ludźmi, są bardziej ludzcy, niż chcieliby przyznać.
Ta historia zawładnie Twoją wyobraźnią. Czy odważysz się wsłuchać w wilczą opowieść?"

klik
"Amerykański brud" Jeanine CumminsWydawnictwo NieZwykłe, premiera 18 marca. 

"Lydia Quixano Perez mieszka w Acapulco, gdzie prowadzi księgarnię. Ma syna Lucę i wspaniałego męża, który jest dziennikarzem. Kiedy w mieście władzę przejmują kartele narkotykowe, życie Lydii nadal jest komfortowe i bezpieczne.
Kobieta gromadzi w księgarni swoje ulubione powieści, mimo że zdaje sobie sprawę, iż nigdy się nie sprzedadzą.
Pewnego dnia w jej miejscu pracy pojawia się mężczyzna, który chce kupić cztery książki – dwie z nich są ulubionymi lekturami Lydii. Kobieta nie wie, że jej nowy klient jest szefem kartelu narkotykowego, który zawładnął miastem. Gdy mąż Lydii publikuje informacje o Javierze, ich życie zmienia się na zawsze".

klik
Okładki do dwóch tomów tegorocznych "Snów umarłych". Autorem jest japoński grafik Tomoki Hayasaka. Co tu dużo mówić... Świetna robota Wydawnictwa Phantom Books! Dwójka podoba mi się ciut bardziej.

klik
W kwietniu Vesper wyda "Całopalenie" Roberta Marasco. Powieść stawiana obok klasyków takich jak "Egzorcysta" czy "Dziecko Rosemary" po raz pierwszy ukaże się po polsku. 

"Ben i Marian Rolfe mają już serdecznie dość swojego ciasnego, dusznego mieszkania na Brooklynie, które podczas upalnego lata staje się nie do wytrzymania. Kiedy więc trafia im się okazja na wynajęcie luksusowej rezydencji na północy stanu za jedyne 900 USD za cały sezon, po prostu nie mogą odmówić. Właściciele mają jednak nietypową prośbę: w odległym skrzydle budynku, za dziwnymi, misternie rzeźbionymi drzwiami mieszka starsza kobieta, pani Allardyce, a nowi lokatorzy w ramach umowy wynajmu muszą zobowiązać się do przygotowywania jej posiłków.
Pani Allardyce jest bardzo skryta - wydaje się wręcz, że nigdy nie opuszcza swojego pokoju. Rezydencja kryje w swych zmurszałych progach tajemnicę, a w całym domu zaczynają dziać się niezrozumiałe i przerażające rzeczy. Rolfowie przekonują się, że za okazyjną cenę letniej przygody przyjdzie im zapłacić wysoką cenę. Ich głowy zaczyna zaprzątać niepokojąca myśl: co tak naprawdę kryje się za tajemniczymi drzwiami?"

klik
Wydawnictwo NOVAE RES zapowiedziało na 9 marca książkę "Tajemnica posiadłości w Zachusach" Zuzanny Radomskiej

"Dwóch braci bliźniaków, Dariusz i Czesław, otrzymuje w spadku po wuju Emilianie wielką posiadłość na wsi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przez całe życie nie utrzymywali ze swoim krewnym kontaktu. A to tylko początek niespodzianek – okazuje się bowiem, że dom, do którego się wprowadzili, pełen jest niepokojących tajemnic. Ukryte drzwi do biblioteki, zakapturzone postacie i kotka-widmo to tylko niektóre z nich... Każdy kolejny dzień staje się pretekstem do prowadzenia własnego śledztwa i ponawiania prób odkrycia zagmatwanej rodzinnej przeszłości. Czy bliźniakom uda się rozwiązać wszystkie czekające na nich w Zachusach zagadki?"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wojna nuklearna. Możliwy scenariusz - Annie Jacobsen

"Broń nuklearna redukuje ludzką zaradność i pomysłowość, miłośc i pożądanie, empatię i intelekt do kupki popiołu. W tej chwili szoku i ...