2020/02/16

Pieprznik Grozowy #22 (03-16.02.2020)


Dzień dobry. Trochę mnie nie było, ale już jestem. Jutro wleci recenzja "Jestem Legendą. Piekielny dom. Człowiek, który nieprawdopodobnie się zmniejszał" Richarda Mathesona. Spokojnej niedzieli!

klik
"Ślady zbrodni. Niemi świadkowie przestępstw"Patricia Wiltshire, Wydawnictwo Feeria. Premiera 11 marca.

"Czy zastanawiasz się czasem, ile informacji kryje się pod twoim butem?
Ta fascynująca książka jest mieszanką reportażu i opowieści o nauce badającej cenny, ale często szokujący związek między kryminalistyką a naturą. Patricia Wiltshire, pionierka ekologii sądowej, opisuje w niej najbardziej zagadkowe morderstwa…i najbardziej nietypowe śledztwa.
Dla autorki istotny jest każdy szczegół, od śladów błota na cichej wiejskiej drodze po brud na podeszwach butów. Właśnie tam tkwią wskazówki pozostawione przez przestępców!
Patricia Wiltshire, uzbrojona w mikroskop, wyszukuje dowody i eliminuje
hipotezy, ostatecznie opracowując przekonującą tezę o tym, kto, jak i kiedy popełnił zbrodnię. Jej niezwykła wiedza, dokładność i pasja do ujawniania prawdy sprawiła, że stała się jednym z najbardziej pożądanych konsultantów policji na świecie. Ślady zbrodni to rozwiązywanie zagadek morderstw, znajdowanie zwłok i oczyszczanie z zarzutów niesłusznie oskarżonych. Książka wprowadzi cię w niewidzialny dotąd świat roślin, zwierząt, pyłków, zarodników, grzybów i mikrobów – tak, ten pod twoimi stopami! Dzięki niej zrozumiesz, jak zaskakująco silna jest nasza relacja z przyrodą. Przekonaj się, ile do powiedzenia na sali sądowej ma natura!"

klik
Zapowiedź zbioru opowiadań Franciszka M. Piątkowskiego - "Powiernik. Bogowie i stwory". Autorką okładki jest Marta Żurawska. Premiera w maju.

klik
Wyłoniono zwycięzców plebiscytu ZŁOTY KOŚCIEJ 2019:

HORROR ROKU 2019 – INSTYTUT – Stephen King
THRILLER ROKU 2019 – ADWOKAT DIABŁA – Andrew Neiderman
KRYMINAŁ ROKU 2019 – SIEDEM ŚMIERCI Evelyn Hardcastle – Stuart Turton
FANTASTYKA ROKU 2019 – COŚ – John W. Campbell
OPOWIADANIE ROKU 2019 – OSTATNI HORYZONT – Jarek Tomszak
KRAJOWY HIT 2019 – INKUB – Artur Urbanowicz
OKŁADKA ROKU 2019 – COŚ – John W. Campbell (autor okładki – Maciej Kamuda)
WYDAWCA ROKU 2019 – Wydawnictwo Vesper

King na pewno niesamowicie się ucieszy. XD No ale cóż, nie pierwsze i nie ostatnie głosowanie, z którego wyników jestem średnio zadowolony. Ciekawi mnie jak to wszystko wypadło pod względem liczby głosów...

klik
Wydawnictwo Phantom Books wznowi w marcu "Nienazwanego" Jarosława Turowskiego. Za okładkę odpowiada niezawodny Shred Perspectives Works. Powiem wam, że miałem na oku "Nienazwanego", jak i setkę innych książek, ale przy tej okładce to już czuję przemożną chęć posiadania. :) Robi robotę.

klik
Fabryka Słów wznowi w kwietniu "Zapach szkła" Andrzeja Ziemiańskiego. Okładka - Dark Crayon.

klik
Wydawnictwo Vesper zapowiedziało na kwiecień "Chatę na krańcu świata" Paula Tremblaya - autora bardzo udanej "Głowy pełnej duchów".

"Siedmioletnia Wen i jej rodzice, Eric i Andrew, spędzają wakacje w samotnej chatce nad jeziorem niedaleko granicy kanadyjskiej, z dala od miejskiego zgiełku, odcięci od natrętnego Internetu i telefonów komórkowych. Od najbliższych sąsiadów dzieli ich pięć kilometrów piaszczystej drogi używanej dawniej przez drwali.
Pewnego popołudnia zajęta zabawą w ogrodzie Wen spostrzega nieznajomego mężczyznę. Leonard – tak ma bowiem na imię – szybko przekonuje do siebie Wen, angażując się w jej zabawy. Zaniepokojenie dziewczynki wzbudzają jednak wypowiedziane przez niego słowa, który przepraszając, oznajmia: „Nie ponosisz winy za nic, co się wydarzy. Nie zrobiłaś nic złego, ale wasza trójka będzie musiała podjąć trudne decyzje. Obawiam się, że będą to decyzje straszliwe. Z całego pękniętego serca pragnę, żebyś nie musiała ich podejmować”. Jednocześnie Wen dostrzega kolejnych nieznajomych zbliżających się do chaty. Wystraszona rzuca się do ucieczki. Chce ostrzec rodziców przed grupą obcych, kiedy słyszy za sobą wołanie Leonarda: „Twoi tatusiowie nie zechcą nas wpuścić, Wen. Ale muszą to zrobić. Powiedz im, że muszą. Nie przyszliśmy, żeby cię skrzywdzić. Musisz nam pomóc ocalić świat. Proszę”.
Tak rozpoczyna się trzymająca w napięciu, porywająca opowieść o apokalipsie, poświęceniu i przetrwaniu; historia, w której los kochającej się rodziny spleciony zostaje z losem całej ludzkości".

klik
Ciekawa rzecz dla fanów klasyki - "Zwierciadło z Shalott. Opowieści niesamowite" Roberta H. Bensona. Wydawnictwo AA. Książka ukazała się 11 lutego.

"Grupa księży spotyka się w Watykanie. Każdy z nich – od flegmatycznego angielskiego księdza po nadpobudliwego francuskiego duchownego to nietuzinkowa osobowość. Każdy chce podzielić się z innymi uczestnikami spotkania swoim szczególnym, często przemieniającym całe życie doświadczeniem spotkania z rzeczywistością nadprzyrodzoną, licząc na wzajemne zrozumienie. Słyszymy więc opowieści o duchach, proroczych snach, bezpośrednim kontakcie z dawno minioną przeszłością oraz przypadkach demonicznego opętania. Każda z tych opowieści niesie ze sobą przestrogę i jest szczególną lekcją, przekazaną w formie klasycznej opowieści o niesamowitych zjawiskach nie z tego świata".

klik
Wydawnictwo Zysk i S-ka wznowi książkę Rogera Zelazny'ego "Pan Światła". Świetna okładka, chyba się skuszę. Premiera 24 marca.

"Ziemia jest daleko. Na skolonizowanej planecie grupa ludzi zyskała kontrolę nad środkami techniki i zyskała nieśmiertelność. Teraz rządzą tym światem jako bogowie hinduistycznego panteonu - Brahma, Kali, Kriszna, a także ten tego, którego kiedyś nazywali Buddą, a który teraz odważa się wystąpić przeciwko ich tyranii, i nazywa się Mahasamatmanem, Poskromicielem Demonów, Panem Światła.
Wyobraźmy sobie daleki świat, gdzie bogowie chodzą po ziemi jak ludzie, choć dzierżą ogromne, ukryte moce. Tutaj zbudowali scenę, na której budują subtelną sieć przymierzy, miłości i śmiertelnej wrogości. Czy istotnie są nieśmiertelni? Kim są ci bogowie, którzy władają przeznaczeniem ludnego świata?"

WYWIAD
Jeśli ktoś jeszcze nie czytał, zerknijcie na stronę Nocna Mara Tomasza Siwca, gdzie opublikowano ciekawy wywiad z Marcinem Piotrowskim - pisarzem znanym choćby z "Folku" czy "Leśnych ostępów". W przyszłym tygodniu kolejny materiał - tym razem gościem będzie Julius Throne - autor książki "Gulu. Pamiętne lato".

klik
19 lutego za sprawą wydawnictwa NonStopComics ukaże się "Odrodzenie, tom 7: Naprzód!". Za sterami standardowo - Tim Seeley i Mike Norton

"Pewnego dnia w centrum rolniczego Wisconsin zmarli powrócili do życia. Miejscowa policjantka Dana Cypress musi ogarnąć wszędobylskie media, fanatyków religijnych i problemy wywołane rządową kwarantanną. Dana jednak zostaje zmuszona uciekać wraz ze swoją odrodzoną siostrą przed wymiarem sprawiedliwości i amiskim zabójcą, a pełniący obowiązki gubernatora wojskowego, generał Cale realizuje swój plan wobec obywateli Wausau".

klik
"Bloodborne. Pieśń wron. Tom 2" od Wydawnictwa Egmont. Za scenariusz odpowiada Ales Kot, a za ilustracje Piotr Kowalski. Premiera 29 kwietnia.

"Drugi tom serii komiksów opartej na bestsellerowej grze komputerowej. Yharnam pada ofiarą potwornej choroby. Po ulicach miasta krążą krwiożercze bestie, które muszą zostać zabite przez łowców. Eileen Wrona poluje z kolei na łowców, których również dotknęła klątwa starej krwi. Jednak nawet jej nie udaje się uniknąć obłędu… Tymczasem świat starych bogów zaczyna przenikać do rzeczywistości. Pewien podróżnik szuka sensu w tym szaleństwie, liczy bowiem na to, że odkryje tajemnice wszechświata…"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Faktotum - Charles Bukowski

"Niedzielę były najlepsze, ponieważ nikt nie stał mi nad głową, i wkrótce zacząłem brać ze sobą półlitrową butelkę whiskey, żeby lepiej...