klik |
"Do wiejskiej gospody przybywa mężczyzna w wielkim pilśniowym kapeluszu, od stóp do głów ubrany tak, że nie widać ani centymetra ciała. Nieznajomy jest zziębnięty i pragnie jedynie wynająć ciepły pokój. Prosi też, aby mu nie przeszkadzano, gdyż prowadzi bardzo ważne badania.
Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu zostanie wydana antologia mikroopowiadań "nanoFantazje 2.0". Autorem ilustracji okładkowej jest Max Bedulenko. (Piękna robota). Książkę będzie można bezpłatnie pobrać ze strony Fantazmaty
24 marca premierę będzie miał "Wydech" Teda Chianga. Rzecz warta uwagi, nawet jeśli nie jest się jakimś wielkim fanem s-f. Wystarczy lubić dobre historie. Książkę wyda Zysk i S-ka.
Zaintrygowana tajemniczym gościem gospodyni usiłuje dowiedzieć się, kim on jest, skąd przybywa i dlaczego z jego pokoju wydobywają się dziwne dźwięki. Niedługo potem wychodzi na jaw, że mężczyzna to naukowiec, który wynalazł sposób na…
niewidzialność, przy okazji sam stając się niedostrzegalnym dla ludzkiego oka. Chciwość i chęć
zdobycia profitów przejmują władzę nad jego umysłem do tego stopnia, że nie zawaha się nawet
zabić, aby osiągnąć cel…"
klik |
klik |
"WSZECHŚWIAT ZACZĄŁ SIĘ JAKO POTĘŻNY ODDECH, WSTRZYMYWANY W PŁUCACH…
Można już kupić "Odium" Łukasza Radeckiego. Nie dość, że DOBRE (bo Radecki), ŁADNE (bo Shred Perspectives Works), to jeszcze kupując tę książkę POMAGASZ (bo autor przekazuje całą swoją działkę na szczytny cel). Zamawiać można TUTAJ.
W tych dziewięciu zdumiewająco oryginalnych, prowokujących i wzruszających opowiadaniach Ted Chiang rozważa niektóre z najstarszych pytań stawianych przez ludzkość, a także inne, zupełnie nowe pytania, które mogły przyjść na myśl wyłącznie jemu.
W opowiadaniu "Kupiec i wrota alchemika" czasowy portal zmusza sprzedawcę tkanin z dawnego Bagdadu do stawiania czoła starym błędom, dając mu drugą szansę. W tytułowym "Wydechu" obcy uczony dokonuje zdumiewającego odkrycia o uniwersalnych konsekwencjach. W noweli "Lęk" to zawrót głowy od wolności możliwość zajrzenia do alternatywnych wszechświatów umożliwia bohaterom zupełnie nowe spojrzenie na kwestię wolnej woli".
klik |
klik |
klik |
Vis-a-Vis Etiuda wznowi "Sto dwadzieścia dni Sodomy, czyli szkoła libertynizmu" Markiza de Sade'a. Premiera 27 marca.
"«120 dni Sodomy» składa się z czterech części, z których każda opisuje jeden miesiąc pobytu na zamku. Funkcję narratorek pełnią prostytutki: Duclos, Champville, Martaine i Desgranges, przy czym każda w ciągu jednego miesiąca ma za zadanie opowiedzieć 150 płomiennych opowieści ze swojego życia. Jeżeli któraś szczególnie przypadnie do gustu libertynom, każą natychmiast ją zrealizować. Przy czym dzieło markiza de Sade to nie tylko opis niecodziennych praktyk seksualnych to także rodzaj trangresji ponad wszystko co dozwolone poza granice moralności. Jak pisze Jerzy Łojek w swojej wybitnej analizie "Wiek Markiza de Sade": Dzieła de Sade'a nie są oczywiście czytankami służącymi moralnemu zbudowaniu. Przedstawiają najgorsze, najokrutniejsze strony natury ludzkiej (...). Ale nie ma potrzeby demonizowania pism Sade'a. Są to bowiem interesujące i artystycznie wybitne dokumenty minionej dawno epoki jako takie powinny być dzisiaj analizowane i budzić naszą ciekawość".
klik |
"Christopher Berry-Dee, kryminolog i autor bestsellerów, ukazuje czytelnikom mroczne zakamarki psychiki najbardziej bezlitosnych i niebezpiecznych morderców na świecie. Przez wiele lat prowadził wywiady z przestępcami przebywającymi w więzieniach – w tym osławionymi seryjnymi zabójcami – i odkrył, że okazywany przez nich brak wyrzutów sumienia jest często jeszcze bardziej przerażający od popełnionych zbrodni".
Komiks "Rotmistrz Polonia" Łukasza Kowalczuka (scenariusz) i Łukasza Godlewskiego (ilustracje) od Wydawnictwa 23. Premiera 7 marca.
klik |
"Był najlepszym polskim żołnierzem.
Był pogromcą bolszewików.
Był żywą legendą.
Teraz jest złamanym przez życie pijakiem.
...który musi jak najszybciej wziąć się w garść, bowiem światu zagraża pradawne zło: Reptilianie!".
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz