2020/12/23

Pieprznik Grozowy #53 (07-23.12.2020)

Zapraszam na kolejny Pieprznik Grozowy - ostatni w tym roku. Być może wrzucę jeszcze jakieś czytelnicze podsumowanie 2020... Wybrałem tylko część zapowiedzi, zawsze jest tego mnóstwo, ale pod koniec roku to już w ogóle przesada... :) Poniżej trochę książek na które z całą pewnością wielokrotnie natrafiliście w sieci, ale są też takie, które mogą Was zaskoczyć. 

"Solarne Serce" - M.J. Sunwell. Premiera 13 stycznia 2021.

"Aleksander Sunway to analityk finansowy. Dostaje od pracodawcy trudne zadanie. Gdy się z niego wywiązuje, idzie na zasłużony urlop, który odmieni jego życie. Poznaje Sophie i wyrusza z nią w podróż. Wraz z przyjaciółmi kobiety poszukuje pewnego artefaktu. Czym jest Solarne Serce i dlaczego tyle osób chce je zdobyć? Podróż pełna jest niebezpieczeństw i dziwnych zdarzeń. Kim jest tajemniczy Moonson i jakie prawdy o sobie odkryje Aleks? Jaką rolę w całej tej historii odgrywa Rada Jedenastu?
Solarne Serce to powieść z gatunku fantastyki, ale zawiera w sobie wątki sensacyjne i przygodowe. Jest także debatą na temat filozofii, metafizyki, nauki, nowych technologii oraz wielowymiarową podróżą w głąb siebie".

"Lęk" - Tomasz Sablik. Wydawnictwo Vesper. Premiera w 2021. 

"Mroczny całun śmierci ogarnął ludzkość, a wraz z nim świat ogarnęła przytłaczająca cisza. Ocalała jedynie garstka. Na skraju pustyni, otoczona lasem stoi chata. Mieszkają w niej Jakub oraz jego żona Julia. Toczą spokojne życie bezskutecznie starając się o dziecko. Niedaleko mieszkają Daniel z Martą. Ta czwórka od lat nie widziała innych ludzi,
wydaje się że w okolicy nie ma nikogo prócz nich. Pewnej burzliwej nocy, do drzwi Jakuba puka młoda dziewczyna. Wbrew logice i obawom wpuszcza ją do środka. Wraz z przybyciem niespodziewanego gościa zaczynają się dziać niepokojące rzeczy. „Lęk” to wielowymiarowa powieść grozy przesiąknięta symboliką i poczuciem osamotnienia. To próba zmierzenia się ze swoimi największymi lękami, ocaleniem wiary oraz odpowiedzią na pytanie, czym ta wiara jest".

R.R. Ryan - "The Subjugated Beast" od wydawnictwa Golem. Premiera 2021. Zapowiada się ciekawie...

"W 2021 roku ukaże się w naszym wydaniu jedna z najwyżej cenionych powieści Ryana, nigdy wcześniej niewydana w Polsce, nazywana już klasykiem horroru, pt. „The Subjugated Beast” (pierwsza edycja w 1938 r.) – ekstremalne i krwawe dzieło, zapowiadające dokonania współczesnej grozy i opowiadające o szalonym eksperymencie, w którym główną rolę odgrywa… dieta z surowego mięsa!
Po raz pierwszy polski czytelnik będzie mógł zaznajomić się z tą prekursorską i bezkompromisową prozą autora, który z pewnością zasługuje na uwagę. Prace nad tłumaczeniem już trwają!".

Jedna z bardziej wyczekiwanych zapowiedzi Domu Horroru - legendarny "Bighead" Edwarda Lee. Przedsprzedaż już w styczniu.

"Kim on jest? Czym on jest? Wykolejonym mordercą, będącym owocem kazirodczego związku? Ponadnaturalnym psychopatą? Nieważne jednak, kim lub czym jest – bo właśnie wyruszył na polowanie, przedzierając się przez zabitą deskami prowincję Virginii i zostawiając za sobą szlak krwi, wnętrzności i obrzydzenia znacznie przekraczającego granice twojego pojmowania. Nigdy wcześniej żadna powieść nie odważyła się zanurzyć tak głęboko w świecie perwersji, demencji seksualnej i złego smaku!".

Wszystkie wydawnictwa mające w planach kilka zapowiedzi powinny się pokusić o takie podsumowanie jak Phantom Books. A nie tak po kawałeczku wrzucają informacje... :) Skoro TAKIE rzeczy na pierwszy kwartał to ja nie mam pytań.

"*Prawdopodobnie jako pierwsza pojawi się antologia „Obscura 2”. Mam nadzieję, że spotka się z równie dużym zainteresowaniem, jak jedynka, wydana w tym roku. Listę autorów przedstawię do końca roku. Obok nazwisk zapewne Wam już znanych pojawią się i nowe.
*OkoLica Strachu numer 15 będzie ostatnim numerem czasopisma. Kończę ten projekt i jest to decyzja ostateczna. Przypominam, że wcześniejsze numery po raz ostatni możecie zamawiać w przedsprzedaży na stronie sklepu. A nadchodzący numer? Powinien przypaść do gustu miłośnikom włoskiego giallo, ponieważ pochylimy się nad tym gatunkiem w czterech artykułach. Nie zabraknie także innych tematów i całej „garści” opowiadań.
*Rok 2021 to także publikacje autorów zagranicznych. Zaprezentujemy Wam dwa niesamowite zbiory opowiadań: Bradleya Dentona i Dustina LaValleya. Obydwie pozycje kierowane są do czytelników, którzy nie „idą na skróty” i wymagają od literatury nie tylko rozrywki, lecz i głębszej warstwy. Z pewnością zbiory zadowolą miłośników literatury dziwnej, wielogatunkowej i niesamowitej.
*Jarek Turowski (Nienazwany 2019,2020) tym razem zaprezentuje się w krótkiej formie literackiej. Te pokaźne tomiszcze jest zbiorem wyselekcjonowanych opowiadań, pisanych przez kilka lat.
*Mariusz Kaszyński w kolejnej swojej powieści, tym razem w horrorze, zabierze nas do „Pogorzeliska”. Jest to historia rodziny, która wprowadza się do domu w jednej z podwarszawskich miejscowości. Z czasem nabierają przekonania, że nie są tu sami i dzielą dom z... No właśnie, z duchami? Czy odpowiedź jest aż tak prosta? Będzie sztos!
*Antologii „Weird fiction po polsku” nie trzeba chyba szerzej przedstawiać. Druga część doskonałych opowiadań wyłonionych w konkursie na portalu Nowej Fantastyki.
*Podobnie jest z twórczością Tomka Siwca. Autor powraca ponownie w klimatach animal horroru z tytułem „KLE”, a z okładki zerka demoniczny bocian. Wiecie czego się spodziewać, prawda?
*Na koniec zbiór opowiadań Agnieszki Biskup i Dagmary Adwentowskiej „Mamidła” . To kompilacja starych i nowych opowiadań zebranych w jednym miejscu. Jestem przekonany, że będzie to wyjątkowa pozycja nie tylko w naszej ofercie, ale i na rynku grozy w Polsce".

"Kobieta w czerni. Rączka" - Susan Hill. Wydawnictwo Zysk i S-ka. Premiera 2 lutego 2021.

"Arthur Kipp, bohater Kobiety w czerni, jest obiecującym adwokatem w londyńskiej kancelarii, który zostaje wysłany do Crythin Gifford – zapadłej mieściny na wietrznych trzęsawiskach, aby wziąć udział w pogrzebie klientki, Alice Darblow, a także załatwić jej sprawy spadkowe. Kipps nic nie wie o sekretach, które kryją się za okiennicami domu pani Darblow, stojącego na końcu kanału i spowitego w mgłę oraz tajemnicę.
Rutynowa podróż biznesowa przybiera nieoczekiwany obrót, gdy adwokata zaczynają prześladować seryjnie powtarzające się dźwięki i obrazy: bujający się fotel w pustym pokoju dziecinnym, niewytłumaczalny dźwięk powozu, dziecięcy okrzyk we mgle i – najbardziej przerażająca – widmowa kobieta w czerni.
Psychologicznie przerażająca i wspaniale zaskakująca Kobieta w czerni to znakomity, pierwszorzędny dreszczowiec. W roku 2012 James Watkins nakręcił pod tym samym co powieść tytułem film z Danielem Radcliffe’em w roli głównej.
Antykwariusz Adam Snow, bohater Rączki, wraca późnym wieczorem od klienta. Gdy szuka drogi na skróty, gubi się i natrafia na zapuszczony, wiekowy Biały Dom. Gdy wchodzi na teren dawnego ogrodu, nagle czuje, jak w jego dłoń wślizguje mała ręka, zupełnie jakby w mroku jakiś dzieciaczek stanął obok i chciał się przytrzymać.
Zaintrygowany Snow postanawia dowiedzieć się więcej i odkrywa niektóre szczegóły burzliwej historii tajemniczego domostwa, który po krótkim okresie świetności popadł w zapomnienie. Osobliwe doświadczenie zrazu tylko interesuje antykwariusza, lecz wkrótce zaczynają go nawiedzać dramatyczne sny, ataki paniki, a także coraz częstsze wizyty rączki, coraz groźniejsze i złowrogie…
Susan Hill to jedna z najbardziej cenionych pisarek brytyjskich, nagrodzona prestiżowymi nagrodami literackimi Whitbread Award, Somerset Maugham Award i John Llewelyn Rhys Prize. Powieści Susan Hill nigdy nie zawodzą, przerażające i niesamowite umiejętnie budują nastrój grozy".

"Kompleks Boga" - Piotr Rozmus. Wydawnictwo Sonia Draga. Premiera 13 stycznia 2021. Po raz pierwszy książka została wydana przez Videograf w 2015 roku.

"Szczecińska policja stara się rozwikłać sprawę czterech tajemniczych zniknięć. Bohaterowie, których pozornie nic nie łączy, trafiają w ręce psychopatycznego oprawcy przeświadczonego o własnej wyższości. Każdy z zaginionych ma coś do ukrycia. Każdy przynajmniej raz postąpił niemoralnie. Ich losy splatają się w mrocznej piwnicy szaleńca, który zmusza ich do odkupienia win. Połyskujące chirurgiczną stalą narzędzia i hak łudząco podobny do tych wiszących w rzeźni dobrze nie wróżą. Miłość i pożądanie, zdrada i seks – za to wszystko przyjdzie im zapłacić. Ta przyprawiająca o dreszcze, odmalowana z filmowym rozmachem historia mrozi krew w żyłach, wciąga i zmusza do refleksji. Czy nie byłoby wspaniałe móc się czuć niczym Bóg?".

"Dom samobójców" - Charlie Donlea. Wydawnictwo Filia. Premiera 27 stycznia 2021.

"TO NIE BYŁA BANDA DZIECIAKÓW IGRAJĄCA Z OGNIEM. TO BYŁA CHOLERNA RZEŹ.
INTERNAT PEŁEN TAJEMNIC, PODWÓJNE MORDERSTWO SPRZED ROKU I SAMOBÓJSTWA WŚRÓD TYCH, KTÓRZY PRZEŻYLI.
Rok temu na terenie prestiżowej szkoły z internatem doszło do straszliwej rzezi. W starym domu nauczycielskim zamordowano dwóch uczniów.
Wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi. Między innymi to, dlaczego niektórzy z uczniów, którzy przeżyli tamtą przerażającą noc, wracają do opuszczonego domu i odbierają sobie życie?
Rekonstruktor sądowy Rory Moore i partnerujący jej psycholog Lane Phillips próbują odkryć prawdę.
Czy uda się im opracować profil psychologiczny sprawcy, zanim będzie za późno?".

"Kroniki zbrodni. Tajemnicze zaginięcia, seryjni mordercy, sprawy, których do dziś nie udało się wyjaśnić..." - Monika Całkiewicz, Robert Ziębiński. Wydawnictwo Znak. Premiera 15 lutego.

"Monika Całkiewicz jako prokurator przez lata badała motywy sprawców zabójstw i analizowała sposoby ich działania. W rozmowie z Robertem Ziębińskim odsłania kulisy spraw kryminalnych, które wstrząsnęły Polską XXI wieku. Spraw, o których słyszał każdy, ale i tych nieujawnianych przez lata. Krok po kroku analizuje przebieg zbrodni, pokazuje metody pracy organów ścigania i wyłapuje momenty, kiedy śledztwo mogło przybrać zupełnie inny obrót…
Jak zmieniły się metody pracy policji i prokuratury na przestrzeni lat? Ile dzieli stalkera od wyrafinowanego mordercy? Jak duży wpływ na przebieg śledztwa mają media? I czy zabójca naprawdę jest w stanie zatuszować wszystkie ślady?
Kroniki zbrodni to nie tylko mrożące krew w żyłach historie kryminalne, ale również dowód na to, że zło drzemiące w człowieku jest bliżej, niż nam się wydaje".

"Zabawka" - Robert Ziębiński. Wydawnictwo Mova. Premiera w marcu 2021. Chyba się skuszę...

"„Zabawka” będzie zupełnie inną powieścią. Nigdy na coś takiego się nie porwałem, bo też chyba zwyczajnie musiałem do takiego opowiadania dojrzeć. Dlaczego? Bo „Zabawka” to prawda. Oczywiście zmodyfikowana, bo prawdę trzeba modyfikować na potrzeby fikcji, ale jednak prawda.
Na czym ta prawda polega? Już tłumaczę. W 2012 roku usłyszałem historię zginięcia Kasi Domerackiej. Przerażająca historia. Śliczna, młoda dziewczyna znika w niemal centrum Warszawy. Rozpływa się w powietrzu. W biały dzień. Była i nagle jej nie ma. Zniknęła 9 maja 2000 roku. Dwadzieścia lat temu. Dwa lata później pewna przemiła pani prokurator pierwszy raz opowiedziała mi tę historię. Tę i jeszcze jedną.
I tak Kasia zamieszkała w mojej głowie. Kiedy przeczytałem akta policyjne, poznałem zapiski z jej pamiętnika, ta historia… po prostu mnie rozwaliła. Chyba głównie przez to, że mogłaby przydarzyć się każdej dziewczynie, która szuka wsparcia u starszego mężczyzny. Wsparcia, pomocy, zrozumienia. Wsparcia, które zamienia się w patologiczny, seksualny związek. Kiedy Kasia zniknęła, miała 17 lat, a przeżyła więcej niż niejedna kobieta przez całe życie. Dlaczego jej sprawa nie była tak głośna jak sprawa Iwony Wieczorek? Nie wiem. Może rodzina nie walczyła tak mocno. A może przez to, że tu potencjalnego sprawcę znamy.
Nigdy nie postawiono mu zarzutów. Wpływ, i to niemały, na to miał fakt, że jest tym, kim jest – znaną postacią i póki co tak to zostawię.
„Zabawka” jest więc oparta na jej życiu, jej doświadczeniach. Ale nie tylko. Kiedy mówię, że to powieść oparta na prawdzie mam na myśli to, że niemal wszystko, co tam jest opisane, zdarzyło się naprawdę. 95 procent zbrodni to fakty".

Nowy projekt od Tomasza Siwca - "Kołyska Strachu". Na przełomie lutego i marca 2021 ukażą się trzy pierwsze tytuły: "Ostatni egzamin", "Tato", "Tajemniczy zegarek".

"Jest to mój bardzo egoistyczny* projekt, w którym chciałem oddać "hołd" starym opowieściom niesamowitym. 
Jeśli kiedykolwiek udało Wam się obejrzeć serial "Niesamowite historie" z lat 1985-1987, to powinniście kojarzyć o jakie klimaty mi się rozchodzi. 
Sama forma książeczek z tej serii, to kilkudziesięciostronicowe opowieści. 
"Kołyska strachu", to projekt, który mam nadzieję będzie się sukcesywnie rozwijał. Wydaje mi się, że premiera wypadnie na luty 2020.
Jeśli ktoś chciałby już dziś śledzić fan page dotyczący "Kołyski Strachu", to pod postem wklejam linka".

Antologia "Zbrodnia doskonała" od Fantazmatów

"Czy można popełnić zbrodnię doskonałą? Zapytajcie naszych autorów!
W tej antologii Krzysztof Rewiuk bada granice wolnej woli i odpowiedzialności, a Alicja Korzewska zmusza speca od brudnej roboty do udziału w tradycyjnym czuwaniu. Marianna Szygoń bez skrupułów wysyła ludzi na tamten świat i z powrotem, zaś Magdalena Kucenty i Magdalena Świerczek-Gryboś zabierają wszystkich w szaloną jazdę po zemście i popkulturze. Patrzcie pod nogi i nie ufajcie nikomu, kiedy do lasu zaprasza Agnieszka Osikowicz-Chwaja, a jeśli łatwo wam uwierzyć, że koty zawsze coś knują, posłuchajcie Agnieszki Biskup. I gdy w zaułki Watykanu wciągać was będzie Wiktor Orłowski, pamiętajcie, że dobro i zło, tak jak zbrodnia i kara, to często dwie strony tej samej monety.
Niezależnie od tego, czy wolicie czytać kryminały, thrillery czy fantastykę, „Zbrodnia doskonała” to książka dla was.
Tekstom towarzyszy czternaście oryginalnych, klimatycznych ilustracji stworzonych specjalnie na potrzeby antologii.
Dla waszego komfortu na końcu antologii umieściliśmy listę ostrzeżeń dotyczących treści poszczególnych opowiadań".

22 stycznia ukaże się wznowienie książki "Wypychacz zwierząt" Jarosława Grzędowicza. Wydawnictwo Fabryka Słów.

"Spokojnie, to tylko fikcja... Czyżby?
A więc wierzysz w to, co widzisz... Strzeż się! Bo znane i bezpieczne bywa podstępne. Zbłądzić możesz, podążając jedną z dróg, gdy wiele innych w zasięgu wzroku.
Przyszłość jawi się milionem możliwości, ale to teraźniejszość Cię zaskoczy. Przesuń kamień, a runie imperium.
A więc ufasz rozumowi… Najwyraźniej pracownię wypychacza zwierząt odwiedzić musisz, na pokład U-boota wsiąść, przeżyć pocałunek Loisetty, przetrwać syberyjską zamieć, posłuchać pożegnalnego blues'a albo specjałów kuchni Wschodu skosztować. Zaprasza autor „Księgi Jesiennych Demonów”.
Oto kolejna – pełna niesamowitości, wyrazistych bohaterów i mrocznej tajemnicy – antologia jego opowiadań. A liczba ich... 13".

"Szczelina" - Kacper Mielcarek. Wydawnictwo Nowoczesne. Premiera dziś (23.12.2020).

"Wszechświat jest pełen niezbadanych rzeczywistości, o których przeciętni ludzie nie mają pojęcia.
Gdyby nie Czyściciele, pogrążyłby się w chaosie, dręczony przez przenikające pomiędzy wymiarami demony. Jonathan, czterdziestoletni Czyściciel, wpada w Szczelinę pomiędzy światami i w wyniku nieokreślonych aberracji przenosi się w czasie, stając się nastolatkiem. Danny, demon, którego dopuszczono do utrzymywania ładu na Ziemi, łamie zasady, zdając się zapominać, po której stronie stoi. Co stanie się, gdy los sprawi, że staną ze sobą twarzą w twarz? Nieważne, czy żyłeś w XX wieku, czy będziesz żyć w XXI. Szczeliny istnieją, niedostępne oczom niepowołanych. Dzięki tej książce możesz je ujrzeć".

Dzisiejsza premiera: W. & W. Gregory - "Dwuświat. Księga I - Przedwojnie". Wydawnictwo AlterNatywne.

"Mała planeta, zwana Wszechziemią, jest podzielona na dwie krainy: rozwinięte technologicznie, ateistyczne Inco oraz Floris, gdzie religia związana z kultem bogini Patri stała się symbolem państwowości. Od wielu pokoleń obydwa społeczeństwa żyją w symbiozie, choć oddalają się pod ciężarem różnic kulturowych i światopoglądowych, stale podsycanych przez rządzących.
Rola mężczyzn w obydwu krainach zmienia się diametralnie. Deficyt tej płci sprawia, że kroki podejmowane w celu zapewnienia możliwości prokreacji i dalszego rozwoju społeczeństwa zaburzają pokojowe stosunki między Inco i Floris. Czy intrygi na szczeblach władzy doprowadzą ostatecznie do wojny?
Poznaj losy Jasmin, młodej mężatki w ciąży, która może jej przysporzyć kłopotów w kraju z problemami demograficznymi. Dowiedz się, w jaki sposób kapłanka Ae zdobyła władzę i kto musi umrzeć, by zachowała swą pozycję".

"Sedno" - Marek Stelar. Wydawnictwo Granda. Premiera miała miejsce piątego grudnia.

"Nocna podróż pociągiem jest dla znanego i cenionego architekta niczym droga na szafot. Jest pewien, że w miejscu, do którego zmierza, czyli w warszawskim ratuszu, skończy się jego kariera zawodowa i życie, jakie do tej pory prowadził. Jest na skraju załamania z powodu nieudanego kontraktu, który będzie go kosztować wszystko, ale ma na sumieniu coś jeszcze. Podobnie jak wielu z jego towarzyszy podróży – oni również skrywają swoje mroczne tajemnice, które w tej dziwnej podróży poza czasem i przestrzenią będą wypełzać wbrew ich woli niczym robactwo spod wzruszonego kamienia.
Co łączy architekta, księgowego, młodego dramatopisarza, wspaniałego aktora, ukraińskiego budowlańca, piękną dziewczynę, kibola i znęcającego się nad żoną gbura? Kto bawi się nimi wszystkimi? Kto wystawia ich na próbę ponad siły? Kto chce ich śmierci? Sedno to mroczna opowieść o najgorszych ludzkich przywarach i instynktach, winie bez przebaczenia i grzechu bez odpuszczenia. To historia, która nie może skończyć się dobrze. Nie dla wszystkich…".

"Daniel" - Marcin Lechna. Wydawnictwo Labrum. Premiera miała co prawda miejsce 4 września, ale dopiero jakoś ostatnio się na nią natknąłem, być może kogoś zainteresuje...

"Daniel Roark, wzięty kardiochirurg z Los Angeles budzi się pewnego dnia w pułapce, z której nie ma wyjścia i w której prawa fizyki zawodzą. Kto go tam uwięził i w jakim celu – oto tajemnica, którą próbuje rozwikłać. Książka Marcina Lechny łączy thriller z elementami science-fiction, astrologią i refleksją nad wpływem przemian cywilizacyjnych na kształt współczesnego świata".

"Opowieści ze wsi obok" oraz "Różnia i inne opowieści ze wsi obok" Mirosława Miniszewskiego to moje kolejne "odkrycie". Więcej info: https://miroslawminiszewski.pl/books

"Na podlaskim odludziu, wśród bagien i trzęsawisk, tuż obok mrocznej puszczy znajduje się pewna wieś. Miejsce, gdzie często dochodzi do nieprzyjemnych sytuacji, jednak zło nie może się zakorzenić. Dobro tam w końcu zawsze wygrywa, a niedobrych ludzi spotyka zasłużona kara, gdyż pierwotne duchy lasu i bagienne baby nie tolerują łamania odwiecznych praw.
"Opowieści ze wsi obok" zabierają czytelników do świata głębokiej prowincji, gdzie licho nie śpi, a bagna, jak przed wiekami, potrafią pochłonąć niejednego wędrowca. To świat, na który składają się zwykli ludzie ale też pogańskie zjawy nadprzyrodzone, znachorki cytujące Freuda, Lacana i Lao Tsy’ego, genderowi młodzieńcy i faszyści lęgnący się wraz ze swymi faszystowskimi matkami w tapczanach - tych jednak zawsze spotyka zasłużona kara. Są straszliwe mokradła, gdzie giną urzędnicy z gminy, coś podmienia ludzi, dzieją się przerażające dziwy, a nawiedzone karuzele mordują wysłanników ministerstwa. Pani Wala zaś kręci kogel mogel z pięciuset jaj, a śmiechom i żartom nie ma końca".

"Wojownik Autostrady. Piekło na Autostradzie" - Joe Dever. Wydawnictwo Nowa Baśń. Powieść paragrafowa dla młodzieży. Miał ktoś z tutaj obecnych do czynienia z powieścią paragrafową???

"Kultowa powieść paragrafowa. Grupka ocalałych z wojny atomowej pod przywództwem Cala Phoenixa przedziera się ze zrujnowanego Teksasu do relatywnie bezpiecznej Kalifornii. Wszelkie decyzje, co do ich losu, należą do czytelnika".

Na koniec komiks: "Dwa gwoździe, tom1"Ottolch. Wydawnictwo Rebel. Premiera 4 stycznia 2021.

"Starzy bogowie są wcielani w legiony piekielne. Nie wszyscy się cieszą, gdy stają się sługusami diabła. Dwa bóstwa - Błotnik i Torngarsuk - wykonują misje dla Lucyfera, ale czy odnajdą się w nowej rzeczywistości?".

ŹRÓDŁA:
https://www.facebook.com/mjsunwellautor/photos/a.114609790495026/114610450494960
https://www.facebook.com/WydawnictwoVesper/photos/a.1768060846771158/2863419887235243/
https://www.facebook.com/wydawnictwogolem/photos/a.575638686261887/1010116532814098/
https://www.facebook.com/domhorroru/photos/a.267923753605213/1167247553672824
https://www.facebook.com/608481312540765/photos/a.608586692530227/3436994316356103/
https://www.facebook.com/zyskiska/photos/pcb.10158854404683482/10158854401343482/
https://soniadraga.pl/produkt/kompleks-boga
http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/546
https://www.znak.com.pl/ksiazka/kroniki-zbrodni-tajemnicze-zaginiecia-seryjni-mordercy-sprawy-ktorych-do-dzis-nie-udalo-sie-wyjasnic-calkiewicz-monika-ziebinski-robert-185218
http://robertziebinski.pl/2020/11/20/zupelnie-inna-ksiazka-kilka-slow-o-pisaniu-zabawki/
https://www.facebook.com/siwiectomek/posts/2804983406410519
https://fantazmaty.pl/czytaj/antologie/#zbrodnia-doskonala
https://fabrykaslow.com.pl/zapowiedzi/wypychacz-zwierzat-2/
https://bonito.pl/k-142845783-szczelina
https://www.facebook.com/wydawnictwoalternatywne/photos/a.933946956640868/3526316767403861/
https://wydawnictwo-granda.pl/produkt/sedno/
https://www.daniel-story.com/
https://miroslawminiszewski.pl/books
https://www.nowabasn.com/ksiazki.html#zapowiedz63
https://www.rebel.pl/ksiazki/dwa-gwozdzie-tom-1-2001996.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Faktotum - Charles Bukowski

"Niedzielę były najlepsze, ponieważ nikt nie stał mi nad głową, i wkrótce zacząłem brać ze sobą półlitrową butelkę whiskey, żeby lepiej...