2021/02/12

Pieprznik Grozowy #56 (24.01-12.02.2021)

Witam cieplutko w ten zimny jak sku#wysyn dzień. Poniżej kilka ciekawych zapowiedzi z ostatnich dni - zapraszam.

Na początek Phantom Books - "Róże i karabiny maszynowe" Jarosława Turowskiego. Premiera w kwietniu.

"Dwadzieścia dwa opowiadania, pisane przez kilkanaście lat i zebrane w tym tomie, to efekt szaleńczej wyobraźni autora. To teksty, po przeczytaniu których czytelnik odkłada na chwilę „Róże i karabiny maszynowe” i w myślach mówi ŁAŁ! I nieważne, czy opowiadanie ma kilka, czy kilkadziesiąt stron. Turowski w krótkiej formie literackiej udowadnia, że jego pierwsza powieść pt. „Nienazwany” była tylko przedbiegiem do szaleńczych, demonicznych i strasznych wizji, które kotłują się w jego umyśle. I bez względu na to, czy trafimy wraz z autorem do czasów zamierzchłych, czy współczesnych, w krainy rodem z koszmaru, czy w otchłań kosmosu, to zawsze staniemy twarzą w twarz ze złem i demonami. Jestem pewien, że opowiadania, które wraz z autorem zebraliśmy w tym tomie wywrą na Was niezapomniane wrażenie.
Tak różnorodne, a jednak ze wspólnym mianownikiem, którym jest ZŁO".

"Gdzie mieszka ciemność" - Glen R. Krisch. Premiera na jesieni. Wydawnictwo Phantom Books.

"Podczas upalnej, letniej nocy 1934 roku dochodzi do tragedii. Dwóch miejscowych chłopców George i Jimmy chcą rozwikłać zagadkę miejscowej legendy opowiadającej o potężnym sumie albinosie. Nigdy jednak nie znajdują suma, ale to, co odkrywają sprawia, że zmieni się ich całe życie.
Przypadkiem natrafiają na sieć niezbadanych jaskiń tuż pod powierzchnią górniczego miasteczka Coal Hollow, w których to, czas rządzi się własnymi prawami. Pod ich rodzinnym miastem walczącym o przetrwanie zarówno w czasach wielkiego kryzysu, jak i z powodu zamknięcia lokalnej kopalni, żyje nieśmiertelne społeczeństwo zbudowane na barkach niewolnictwa i wszechobecnego braku moralności. Ludzie tam się nie starzeją, a ich rany goją się szybko, jakby za pomocą magii. Podziemny świat jest jednak ukryty nie bez powodu.
Jeśli wyjdziesz na powierzchnię - umrzesz!
Dlatego trzeba zabijać, aby zachować sekret w najgłębszej tajemnicy.
Tymczasem w Coal Hollow dzieją się dziwne rzeczy...".

Rządne krwi stworzenia cały czas w natarciu - tym razem w roli głównej "Morderczy kret" od Tomasza Siwca. Wydawnictwo Horror Masakra. Premiera w lutym.

"Marek Korosiński na co dzień zajmuje się pracą w ogrodzie. Z dumą obserwuje rosnące kwiaty, krzewy oraz warzywa. Pewnego dnia na działce pojawia się kret, który zaczyna niszczyć jego uprawy. Właściciel podejmuję walkę ze szkodnikiem, ale kiedy zawodzą wszelkie popularne metody, Marek decyduje się przyrządzić truciznę według własnej receptury.
Ta jednak zamiast zabić kreta, powoduje jego nagły wzrost.
Wkrótce w mieście zaczynają ginąć ludzie, a budynki mieszkalne zapadają się pod ziemię...".

Również w lutym ukaże się kontynuacja "Watahy" z 2017 roku - "Wataha - Zemsta Opętanych"

"Wataha dzików, której udało się przetrwać krwawą masakrę, szuka schronienia w małopolskich lasach. Tymczasem w pobliżu pojawia się egzorcysta, który zamierza zakopać pod ziemię wypędzonego demona. Ksiądz pada ofiarą krwiożerczych dzików, natomiast demona pożera locha, która zostaje opętana, powiększając się do niewyobrażalnych rozmiarów".

I jeszcze jedna propozycja Horror Masakry, tym razem zagraniczna - "Violet Eyes" Johna Eversona. Premiera na przełomie marca i kwietnia. 

"ICH UKĄSZENIA SĄ WIĘCEJ NIŻ ŚMIERTELNE...
Małe miasteczko w pobliżu Everglades miało zaoferować Rachel i jej synowi nowy początek. Zamiast tego stało się początkiem koszmaru, gdy nieznany gatunek much przemieścił się przez okolicę, pozostawiając po sobie bolesne ukąszenia. Media ostrzegały ludzi, by pozostali w domach, dopóki rój nie minie. Ale muchy nie odeszły. I wtedy zamilkły radia i telewizory. Wtedy pojawiły się pająki. Pająki, które potrafiły utkać śmiertelnie niebezpieczną sieć, tak dużą, że w ciągu jednej nocy mogła pochłonąć cały dom. Pająki, które rozmnażając się, zostawiały za sobą pobielałe kości. Pająki, które, podobnie jak muchy, łakomie poszukiwały delikatnego mięsa...".

"Uwodziciel"  Jon Athan. Marcowa premiera od Horror Masakry. Okładka: Joanna Widomska. Lekko nie będzie jak widać...

"Andrew McCarthy zaczyna martwić się o swoją rodzinę po tym, jak przyłapuje w parku młodego mężczyznę, Zachary'ego Dentona, fotografującego jego córkę Grace McCarthy i inne bawiące się dzieci. Ku jego przerażeniu, po konfrontacji z policją Zacharemu udaje się uniknąć konsekwencji. Po niedługim czasie wpada na niego w restauracji, a potem w sklepie. Wie, że ich spotkania nie są przypadkowe. Kiedy Andrew jest przekonany, że dostatecznie chroni swoją rodzinę, Grace nagle znika...
Mimo starań policji nie udaje się wpaść na żaden trop. Andrew postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Zaczyna od szukania przestępców seksualnych w okolicy. Poznaje niekonwencjonalne metody przesłuchań ... Jest gotów zrobić wszystko, by ratować córkę, nieświadomy czystego zła, z którym przyjdzie mu się spotkać podczas poszukiwań. Jest gotów zranić - torturować - każdego, aby chronić rodzinę.
Jon Athan, autor literatury grozy "Into the Wolves' Den" i "The Abuse of Ashley Collins", w powieści "Uwodziciel" zagłębia się w mętny świat internetowych drapieżników.
A czy twoje dzieci są bezpieczne?".

"Pieśń Bogini Kali" - Dan Simmons. Wydawnictwo Vesper. Premiera być może już w kwietniu. Skuszę się.

"Autor zabiera nas na wycieczkę po mrocznych i dusznych zaułkach Kalkuty lat 70. XX wieku. A przewodnikiem po niej będzie bohater o swojsko brzmiącym nazwisku Robert Luczak, który jako wysłannik czasopisma literackiego udaje się w raz z żoną i maleńką córeczką w podróż do Indii celem pozyskania praw do publikacji najnowszego poematu jednego z największych indyjskich poetów. Szkopuł w tym, że poeta ów - Das - zaginął kilka lat wcześniej i powszechnie uważany jest za zmarłego. Luczak wplątuje się w intrygę, którą zaplanowali czciciele potężnej bogini i patronki miasta - krwawej i okrutnej Kali".

"The Fisherman" - John Langan. Premiera 2021/2022. Wydawnictwo Vesper. Koniecznie.

"Abe - mężczyzna w średnim wieku, doświadcza osobistej tragedii - umiera jego chorująca na raka żona. Nie mogąc pogodzić się ze stratą i próbując odegnać od niej myśli oddaje się nowej pasji - wędkarstwu. Do Abe'a wkrótce dołącza Dan - jego kolega z pracy, który również boryka się ze startą rodziny. Przyjaciele postanawiają wybrać się na ryby nad Dutchman's Creek - strumień o którym słyszeli różne historie. Po drodze zatrzymują się w przydrożnym barze. Tam poznają przerażającą legendę o strumyku i jego złej sławie i tajemniczej postaci znanej jako Der Fisher".

Nowa powieść Jarosława Klonowskiego - "Głos morza". Premiera w pierwszym kwartale 2021. Wydawnictwo Dom Horroru. Nie do końca moje klimaty, mimo to ciekawy jestem tej książki, "Zimna fala" miała swój urok...

"Nowa Zelandia, XIX wiek. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie Clarissa, młoda arystokratka, a zarazem jedyny mieszkaniec domu na owianym złą sławą Kalmarowym Wzgórzu. Thomas, brat Clarissy, próbuje rozwikłać tajemnicę jej śmierci. Sir Elthorn odkrywa niepokojące powiązania zmarłej z Maorysami, a także osobliwy, pokryty sztuką Polinezji fortepian, który pół wieku wcześniej przyczynił się do tragicznych wypadków na statku "Eleonora" płynącego w kierunku wyspy. Dalsze śledztwo prowadzi go aż na pustynię Karru i do Aleksandrii. W podróży towarzyszy mu młoda muzułmanka francuskiego pochodzenia. Dziewczyna, ukrywa przerażający sekret, a korytarze ekspresu Aleksandria-Kair wkrótce spłyną krwią...".

"Pudełko w kształcie serca" - Joe Hill. Wydawnictwo Albatros, premiera 10 marca. Wyczekiwane przez wielu wznowienie, kurde, ładnie to wygląda... :I Mam książki Hilla w starych wydaniach ale ta nowa szata graficzna jest świetna i mnie mocno kusi.

"Książka kucharska dla kanibali, pętla, na której powiesił się człowiek, film, na którym nagrane jest morderstwo… Judas Coyne ma naprawdę imponującą kolekcję makabrycznych rzeczy. Ale nic, co posiada, nie jest tak kuszące i tak straszne jak wizja posiadania prawdziwego ducha.
„Sprzedam ducha mojego ojczyma temu, kto da najwięcej” – mówi ogłoszenie. A Jude nie może oprzeć się pokusie i sięga do kieszeni. Tym samym staje się właścicielem należącego kiedyś do truposza garnituru.
Jude poradził sobie w życiu z kilkoma duchami: przemocowym ojcem, kochanką, którą bezdusznie opuścił, kolegami z zespołu, który zdradził… Ale kiedy otwiera pudełko w kształcie serca, w którym przywieziono garnitur, uwalnia coś o wiele bardziej namacalnego niż jego widma przeszłości. Coś, co lubi chować się za drzwiami, siadać w jego samochodzie, stać za jego oknem, patrzeć na niego z ekranu telewizora… I czekać – z błyszczącą brzytwą wiszącą na łańcuchu przytwierdzonym do jego ręki…".

Antologia "Krawędź otchłani" od wydawnictwa Abyssos. Trwa przedsprzedaż, premiera w marcu.

"17 autorów, 17 opowiadań, 17 wizji tego, co czyha tam, gdzie światy stają na krawędzi. Antologia “Krawędzie światów” jest owocem naboru opowiadań, które naszym zdaniem odzwierciedlały ducha hasła przewodniego zbioru. Wśród wyróżnionych prac znajdują się debiutanci, ale i doświadczeni pisarze.
Zapraszamy w podróż, w której odwiedzimy światy fantasy, rubieże galaktyki, jak i bliższą, acz równie niepojętą rzeczywistość. Zapoznacie się zarówno z bohaterami, ludźmi okrutnymi, jak i ofiarami przypadków. Przez horror, groteskę, heroizm, aż po dramaty codzienności zostanie odsłonięte prawdziwe oblicze ludzkiej, jak i nieludzkiej natury".

"Kantana" - Klaudia Zacharska. Premiera 23 marca. Wydawnictwo Videograf.

"Czasami powrót w rodzinne strony może obudzić dawne demony. A jednak Kinga, pseudonim Kantata, wokalistka popularnej kapeli rockowej, decyduje się z nimi zmierzyć. Robi to dla siostry, pragnącej w miejscu, w którym dorastały, wychowywać adoptowaną córkę Maję – dziewczynkę, która z niewiadomych przyczyn kilka razy wracała do domu dziecka z rodzin zastępczych. Wkrótce w ich otoczeniu zaczynają dziać się rzeczy coraz bardziej przerażające i niepokojące. Koszmary, halucynacje, niewyjaśnione zjawiska – mrok wokół nich zdaje się gęstnieć z każdym dniem. Czy rodzinny dom Kingi kryje w sobie coś więcej niż tylko wspomnienie tragedii? Czy wracając, popełniła fatalny błąd? Budzi się stary koszmar, lecz w nowych, przerażających barwach".

"Malpertuis" - Jean Ray. Premiera 25 lutego. Wydawnictwo Korporacja Ha!art.

"Malpertuis to gandawska kamienica obdarzona złośliwą wolą swego właściciela, starego Kasawiusza. W jej wnętrzach kryją się spirale schodów,  labiryntowe korytarze, a jej fasadę zdobią monstrualne gargulce. Kasawiusz oczekując na śmierć, zwołuje całą rodzinę do swej złowrogiej kamienicy, by podyktować im swą ostatnią wolę. Wszyscy mają zamieszkać w tej mrocznej rezydencji, by móc otrzymać spadek, a całość fortuny przypadnie temu, który przeżyje pozostałych. Jednym z pretendentów do spadku jest siostrzeniec Kasawiusza, młody Jean-Jacques. Akceptuje on zaproszenie wuja nie zdając sobie sprawy z tego, co czyha nań za progiem tego przeklętego domostwa, które deformuje przestrzeń i przyprawia swych mieszkańców o koszmarne wizje.
Strzeżcie się, bo na czas lektury Malpertuisa padniecie ofiarą mrocznego uroku powieści, zostaniecie przez nią „uwięzieni”, tak jak uwięzieni zostali mieszkańcy domu. Być może, że szansą na wyzwolenie będzie odnalezienie odpowiedzi, tylko czy da się przejrzeć na oczy pośród zalegających tam złowieszczych ciemności ?
Hipnotyczne, a zarazem przewrotne dzieło flamandzkiego pisarza nigdy nie tłumaczonego na język polski.
Szkatułkowa kompozycja, zagubione rękopisy, szalony naukowiec, wskrzeszone upiory, niemożliwa miłość, romanse i... beznadziejna nuda przymusowego życia w odosobnieniu, oto co wypełnia tę prawdziwą literacką maszynerię".

"Wiedźma. Historia rodziny Bellów" - M.V. Ingram. Premiera 20 kwietnia. Wydawnictwo Replika. Akurat tę historię o nawiedzeniu to lubię. 

"W latach 1817-21 w domu rodziny Bellów w północnej części Robertson County w stanie Tennessee miały miejsca manifestacje niewidzialnej istoty o charakterze ponadnaturalnym, w skrócie: ducha nazwanego z uwagi na pewne lokalne skojarzenia „wiedźmą”.
Początkowo wizyty objawiały się różnymi odgłosami, a potem szeptami, głosami, śpiewami, poruszaniem przedmiotów. Z czasem przybierały coraz bardziej wyraziste i zdecydowane, a przede wszystkim gwałtowne formy – dla jednych będące jedynie straszną ciekawostką, dla innych stanowiące udrękę – prowadząc w efekcie do tragicznych skutków, czyli śmierci Johna Bella.
Niewidzialna istota, nazwana imieniem Kate, objawiała swą obecność na różne sposoby. Przemawiała, dialogowała, przytaczała wyimki z Pisma Świętego i modlitw, poprawiała kaznodziejów, cytowała kazania wygłaszane nawet w odległych miejscowościach, a na dodatek w tym samym czasie. Donosiła o tym, co dzieje się w okolicznych domach, Miała wgląd w myśli i zamierzenia domowników i ich gości.
Oprócz multilokacji wiedźma miała wygłaszać przepowiednie i przemieszczać się z niewyobrażalną prędkością. Zwodziła słuchaczy, co do swej natury i istoty. Niestety, nie tylko wprowadzała w domu Bellów chaos i wabiła tłumy ciekawskich gości. Dwie osoby w sposób szczególny dręczyła – Johna i jego córkę Elisabeth, o którą byłą zazdrosna. Ostatecznie umęczony zadawanymi boleściami John zmarł w grudniu 1820 r. śmiercią zapowiedzianą przez wiedźmę. Betsy z kolei przymuszona została, by zerwać dobrze rokujące zaręczyny.
Opracowanie Ingrama można go właściwie potraktować jako obszerny, analityczny komentarz do pamiętnikarskiego zapisu Richarda Williama Bella Our Familiy Trouble. Wspomnienia te, spisane w 1846 roku, przeleżały w archiwach rodzinnych do śmierci wszystkich z rodziny Bellów pamiętających wizytę wiedźmy i zostały po raz pierwszy opublikowane właśnie w tej książce".

"Mroczne archiwa. Śledztwo w poszukiwaniu książek oprawionych w ludzką skórę" - Megan Rosenbloom. Premiera 5 kwietnia. Wydawnictwo Znak literanova.

"Choć trudno w to uwierzyć, w zbiorach wielu szacownych bibliotek świata znaleźć można KSIĄŻKI OPRAWIONE W LUDZKĄ SKÓRĘ. Megan Rosenbloom postanowiła się dowiedzieć, skąd wzięły się te eksponaty i jaka jest ich historia – zaczęła badania nad bibliopegią antropodermiczną. Jej śledztwo otwiera przed nami MROCZNE ARCHIWA dziejów medycyny, zbrodni i kolekcjonerstwa.
Co kierowało doktorem Houghem, że zdecydował się oprawić w skórę swojej pacjentki aż trzy traktaty medyczne? Kim był George Walton, który polecił, aby jego własna skóra posłużyła za oprawę jego wspomnień (w dwóch egzemplarzach)? Czy w rewolucyjnej Francji naprawdę działała garbarnia ludzkiej skóry? I jak zmierzyć się z prawdą o makabrycznych eksponatach na półkach – czy powinniśmy wyprawić pogrzeb tak oprawionym książkom?
Choć przedmioty wykonane z ludzkiej skóry kojarzą nam się przede wszystkim z nazistowskimi zbrodniarzami, tak naprawdę mają więcej wspólnego z wiktoriańskimi chirurgami i ich badaniami anatomicznymi. Oprawione w ludzką skórę tomy to MROCZNE DZIEDZICTWO ROZWOJU WIEDZY MEDYCZNEJ, z której do dziś wszyscy korzystamy, i etyki w nauce. Aby je pokazać, Megan Rosenbloom zabiera nas w podróż po świecie nauki i zbrodni – od najwspanialszych muzeów i bibliotek przez laboratoria naukowców do cuchnących garbarni i salonów tatuażu".

24 lutego ukaże się wznowienie książki Przemysława Semczuka - "Wampir z Zagłębia". Wydawnictwo Świat Książki.

"Sześć lat pościgu. Tysiące milicjantów, setki tropów i milion nagrody za wskazanie winnego. Wszystko na nic. Za zgodą Gierka na pomoc wezwano nawet amerykańskiego profilera pracującego dla FBI.
Milicja za wszelką cenę próbowała nie ponieść porażki. Sprawa bardzo szybko stała się polityczna, a gdy prawdziwy seryjny morderca zniknął we mgle, trzeba było znaleźć dublera. Reżimowi dziennikarze przekonali społeczeństwo, że Zdzisława Marchwickiego wytypował komputer. Ludzie uwierzyli, bo komputer przecież nowoczesna maszyna nie mogła się mylić.
Dopiero przeprowadzone po latach dziennikarskie śledztwo ujawnia misterną iluzję. Czy komputer istniał naprawdę? Czy skazany odpowiadał profilowi, który opracował amerykański biegły? Czy morderstwa ustały?
Wstrząsający reportaż o bezsilność jednostki wobec totalitarnego systemu. Brawurowo opowiedziana historia największej mistyfikacji w polskim wymiarze sprawiedliwości. Spektaklu z publicznością, który dla dwóch ludzi zakończył się na szubienicy".

12 marca ukaże się antologia "Tarnowskie Góry Kryminalnie". Wydawnictwo Almaz. A u mnie jeszcze "Tarnowskie Góry Fantastycznie" 1 i 2 czekają w kolejce. :/

"12 marca 2021 roku. To data premiery naszego nowego dziecka: Tarnowskie Góry Kryminalnie.
To już oficjalna wiadomość. Mieliśmy poślizg, ale cóż, wszystko kończy się pozytywnie i z dumą możemy ogłosić wydanie nowego tomu antologii opowiadań o Tarnowskich Górach.
Co jakiś czas będziemy Was raczyć nowinkami na temat tego zbioru, dzisiaj zaczynamy od okładki. Bo piękna jest, bez dwóch zdań!
Obraz: Grzegorz Chudy.
Projekt okładki: Aleksandra Korol-Chudy". 

"Sekret rodu Oswaltów" - Adam Puza. Książka miała swoją premierę 27 stycznia. Wydawnictwo AlterNatywne.

"Jeśli przejeżdżałeś kiedyś przez Harford, z pewnością usłyszałeś o rodzinie Oswaltów, o ich bogactwie, ekscentryzmie… a przede wszystkim o tym, w jak tajemniczych okolicznościach zostali zamordowani.
Czasem historia lubi się powtarzać, a dawna zbrodnia staje się inspiracją dla kolejnego mordercy.
Aaron Whalen, uznany detektyw, zostaje przydzielony do śledztwa pozornie łączącego się ze sprawą Oswaltów. Jessica, młodziutka policjantka, z którą przyszło mu współpracować, daje z siebie wszystko, by zyskać uznanie partnera. Jednak znalezienie odpowiedzi na jedno pytanie powoduje, że pojawia się szereg kolejnych niewyjaśnionych okoliczności, a śmierć zaczyna gonić śmierć. Nawet dla Whalena to wydaje się zbyt wiele...
„Sekrety rodu Oswaltów” to kryminał psychologiczny, w którym zbrodnia i śledztwo to jedynie tło prawdziwej tajemnicy, którą musi odkryć główny bohater. Czy istnieje sposób, by tego dokonać? Jak Whalen poradzi sobie z prawdą o przeszłości?".

"Fascynacja" - Adrian Bednarek. Trzeci tom cyklu o Oskarze Blajerze. Premiera zaplanowana jest na marzec. Wydawnictwo Novae Res

"Są takie tajemnice, za które warto zapłacić każdą cenę. Choć bestsellerowe powieści przyniosły mu sławę, a serial nakręcony na podstawie jego książek okazał się wielkim hitem, Oskar wciąż mieszka w skromnej chatce na odludziu, gdzie skrywa swoją największą tajemnicę. Życie Blajera zaczyna się komplikować, gdy ktoś brutalnie zabija aktorkę grającą główną rolę w serialu opartym na jego powieściach. Kilka dni później Oskar poznaje tajemniczą blondynkę do złudzenia przypominającą zmarłą ukochaną. Dziewczyna przedstawia się jako Luiza, a Blajer widzi w niej idealne odbicie miłości swojego życia. Tymczasem giną kolejne dziewczyny, a sposób działania zabójcy przypomina bohatera jednej z jego powieści. Kiedy policja rozpoczyna śledztwo, a wokół Oskara zaczyna się robić gorąco, postanawia wytropić mordercę na własną rękę...".

"Wybór" - Piotr Kościelny. Premiera 14 kwietnia. Wydawnictwo Skarpa Warszawska.

"Warszawa, lata dziewięćdziesiąte ubiegłego wieku. Młoda dziewczyna wybiera się z koleżankami do pubu, z którego zostaje uprowadzona przez grupę oprawców. Jednym z nich jest Szajba, brutalny bandzior niemający żadnych skrupułów.
Paweł Konarski, chłopak dziewczyny stara się sprawić, aby policja i prokuratura złapały i ukarały przestępców. Prokuratura pozostaje jednak bez materiału dowodowego. Gdy dochodzi do tragedii Paweł wyjeżdża z kraju.
Jedenaście lat później światem przestępczym wstrząsają kolejne wydarzenia. Wojna gangów na nowo się rozpoczyna, a starzy przyjaciele przeradzają się we wrogów.
Brutalne morderstwa, zawiła sieć powiązań i niezgodne z prawem interesy to dopiero początek tej rozgrywki…".

Na koniec zapraszam do polubienia i obserwowania fanpage'a "Zgrozoty: polskie pisarki grozy"
👉 https://www.facebook.com/zgrozoty
Macie tam okazję lepiej poznać polskie autorki (szeroko pojętej) grozy oraz ich twórczość. Nawet jeśli rodzimy horror jest Wam bliski, to trafiają się tutaj informacje o których mogliście nie mieć pojęcia. Poza tym to dobre miejsce do odnajdywania czytelniczych inspiracji.

ŹRÓDŁA:
https://www.facebook.com/608481312540765/photos/a.608586692530227/3520382078017326/
https://www.facebook.com/608481312540765/photos/a.608586692530227/3537393372982863/
https://www.facebook.com/joannawidomskaworkshop/photos/a.1594587417218130/3934959083180940/
https://www.facebook.com/joannawidomskaworkshop/photos/a.1594587417218130/3898715450138637/
https://www.facebook.com/HorrorMasakra/photos/3756944267721628
https://www.facebook.com/HorrorMasakra/photos/a.504306872985400/3762918123790909/
https://www.facebook.com/WydawnictwoVesper/photos/a.1768060846771158/2903765676533997/
https://www.facebook.com/WydawnictwoVesper/photos/a.1768060846771158/2905995939644304/
https://www.facebook.com/domhorroru/photos/a.281373818926873/1190245668039679/
https://www.swiatksiazki.pl/pudelko-w-ksztalcie-serca-6723911-ksiazka.html#&gid=null&pid=1
https://www.facebook.com/czasabyssos/photos/a.1570090426636124/2651948438450312
https://videograf.pl/pl/p/Kantata/2719?fbclid=IwAR1eLTGKofUSMP5GrM9Fi13SJeR46BbxRgsO9AfzKHev2zu0PXwJgOk0Jlg
https://www.sklep.ha.art.pl/pl/p/PRZEDSPRZEDAZ-Malpertuis-Jean-Ray/550
https://www.znak.com.pl/ksiazka/wiedzma-historia-rodziny-bellow-mv-ingram-188759
https://www.znak.com.pl/ksiazka/mroczne-archiwa-sledztwo-w-poszukiwaniu-ksiazek-oprawionych-w-ludzka-skore-rosenbloom-megan-188240
http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/katalog-produktow/szczegoly-produktu/product-11810/
https://www.facebook.com/WydawnictwoAlmaz/photos/a.233230136764736/3698559550231760/
https://www.wydawnictwoalternatywne.pl/p/ksiazki.html
https://www.empik.com/fascynacja-bednarek-adrian,p1260982446,ksiazka-p
https://www.facebook.com/piotrkoscielny.autor
https://www.facebook.com/zgrozoty

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Faktotum - Charles Bukowski

"Niedzielę były najlepsze, ponieważ nikt nie stał mi nad głową, i wkrótce zacząłem brać ze sobą półlitrową butelkę whiskey, żeby lepiej...