2020/05/17

Pieprznik Grozowy #34 (11-17.05.2020)

Siema. Dzisiejszy post powstawał w trudzie i znoju, gdyż Blogger przeszedł niesamowitą (i zbędną) metamorfozę. Tzw. redesing. Wiecie - ikonki przerabiamy na bardziej minimalistyczne, tak żeby się domyślać która od czego jest, trochę wszystko zamieniamy miejscami, podstawowe funkcje chowamy, żeby zamiast kliknięcia trzeba było zrobić trzy, no i biel, dużo kur#a bieli i szarości. Minimalizm, nowoczesność, ach, czyż nie jest lepiej? No oczywiście, że nie jest. Jest po prostu gównianie. Ale trendy. Czyli chyba należy przyklasnąć, tak?

„W cieniu Bangor” - antologia inspirowana prozą Stephena Kinga od Domu Horroru. Mam na to większą ochotę niż na samego Kinga. :) Premiera wkrótce.

"Usiądź wygodnie w fotelu i przypomnij sobie czas, kiedy miałeś sześć, osiem, może dziesięć lat, zapomnij, że jesteś dorosły, rozejrzyj się wokół i zadaj sobie pytanie: „co by było, gdyby?". Nieważne czy akurat jesz śniadanie, prowadzisz auto, siedzisz przy biurku w pracy czy ogarniasz poranną toaletę w zaciszu pozornie bezpiecznej łazienki.
Zastanów się nad magią, która może się zdarzyć w całkiem zwyczajnej rzeczywistości. A kiedy już dojdziesz do momentu, gdy twój zszywacz chce cię zabić, twój posiłek postanawia cię skonsumować, twoje auto planuje odebrać ci stery i prowadzić się samo, a w głębiny klozetu wciągają cię łasice z kosmosu, zapytaj: dlaczego, do cholery, tak się dzieje?
„W cieniu Bangor” nie jest zwykłą książką.
To zaklęta w okładkę otchłań pełna marzeń i koszmarów.
Osiemnastu pisarzy, dwadzieścia pięć nowel i opowiadań, ponad sześćset stron zadrukowanych ucztą dla wyobraźni.
Dołącz do nas, kup bilet w jedną stronę i wyrusz z nami w trasę szaleństwa!
Daj się uwieść rozkoszom makabry i strachu.
Skosztuj grozy, której smak przeraża najodważniejszych.
Otwórz bramy piekieł i spocznij w cieniu – <W cieniu Bangor>".

Premiera okładki do pierwszego tomu "Weird fiction po polsku" od Phantom Books. Świetna!

"Z przyjemnością prezentuję Wam dzisiaj okładkę naszej październikowej premiery.
Wydaniem będziemy chcieli nawiązać do "Snów umarłych"- ten sam format, twarda oprawa i oczywiście gatunkowo podobnie. Dwa tomy! W każdym po 13 opowiadań, wyłonionych w konkursie organizowanym na portalu Nowej Fantastyki!
Łącznie 26 tekstów z fascynującym wstępem Piotra Borowca, w którym jak nikt inny, opowiada o historii weird fiction w polskiej literaturze.
Autorem grafik zdobiących obydwa tomy jest ukraiński artysta Vladislav Chenchlik".

Wkrótce ukażą się dwie nowe książki Tomasza Siwca: "Mordercze kaczki" oraz "Dom horroru". Prawdopodobnie będzie je można kupić w komplecie.

"Ulubionym zajęciem Asi jest karmienie dzikich kaczek, które zajmują miejsce pod starym mostem. Pewnego dnia dziewczynka zaczyna dokarmiać ptaki ziarnem, które podarował jej stary i nieco zgorzkniały pan Mieczykowski. Ku jej zdziwieniu w pojawia się ich coraz więcej, a w samych kaczkach następuje jakaś dziwna przemiana...
Kaczki wznosiły szarpiące się ciała ludzi na kilkanaście metrów, a następnie puszczały je, aby te trzasnęły o beton. Znieruchomiałe były łatwiejszym kąskiem. Sparaliżowana strachem Asia obserwowała, jak zwierzęta obdzierają ze skóry pozbawioną oczu kobietę. Kolorowa kaczka przeleciała tuż obok jej głowy, trzymając w dziobie odgryzioną rękę. Zaraz za nią przefrunęła następna, ale tym razem z jej dziobu zwisało krwawiące, ludzkie oko...".

Baaardzo długo wyczekiwany "Dom horroru". Ma być mega ostro.

"W oddanym do użytku budynku mieszkalnym dochodzi do serii brutalnych samookaleczeń i morderstw. Wezwani na miejsce policjanci są przerażeni tym co zastają w mieszkaniach. Skala cierpienia i szaleństwa przeraża nawet ich.
Policja wpada na trop, który prowadzi do dawnego, mrocznego kultu wyznawanego w Indiach. Kultu o którym wspomina się szeptem i ze strachem.
Okazuje się, że administrator bloku przebywał przed laty w Tybecie, a jego przeszłość nie jest taka oczywista."

14 maja ukazała się nowość od Wydawnictwa AlterNatywnego - "Kopuła" autorstwa Pomarańczowej Czapki. Coś dla fanów cyberpunka, s-f i postapokalipsy. Powieść ma niemal 600 stron! 

"Na dnie oceanu, pod olbrzymim kloszem, od stu pięćdziesięciu lat spoczywa ostatnie ludzkie miasto… Światem tym rządzą programy komputerowe, a roboty i specjalnie szkoleni agenci dbają tam o słabych, zagubionych ludzi. A jednak szykuje się bunt…
Kiedy agent Hetor AK-014 dostaje rozkaz, by udać się do Chininy, niebezpiecznej dzielnicy zamieszkiwanej przez mutanty, nie przewiduje, że niebawem całe jego życie stanie na głowie. Czy walczy w słusznej sprawie? Czy rzeczywiście pomaga ludziom, czy może ich wrogom?
Trzymająca w napięciu i dopracowana do perfekcji powieść cyberpunkowa, która odkrywa przed nami prawdziwe granice człowieczeństwa oraz możliwości, jakie niesie ze sobą ich przekroczenie".

29 lipca nakładem wydawnictwa Świat Książki ukaże się thriller "Erectus" Xaviera Müllera

"W Richards Bay, w Republice Południowej Afryki, naukowcy dostrzegają dziwne zjawisko.Wskutek ekspansji nowego wirusa ludzie zaczynają się zmieniać. Nikt nie wie, jak powstrzymać rozprzestrzeniającą się mutację.Przerażona wizją upadku cywilizacji ludzkość popada w panikę. W Nowym Jorku, Paryżu czy Genewie bandy zainfekowanych desperatów – zdezorientowane i nieprzewidywalne – szerzą chaos.
CO TO ZA WIRUS?
CO KRYJE SIĘ ZA PRZERAŻAJĄCĄ PANDEMIĄ?
Francuska badaczka, Anna Meunier, rozpoczyna wyścig z czasem, by zrozumieć działanie wirusa i powstrzymać regres ludzkości. Tymczasem świat walczy o przetrwanie – słabsi się jednoczą, aby silniejsi nie doprowadzili do ich zagłady".

20 czerwca ukaże się "Mgława" Pawła Ciećwierza. Wydawnictwo Stalker Books. Opis brzmi ciekawie. ;)

"A pierdolę – pomyślałem. Pierdolę to wszystko.
Nazywam się Brighella, urodziłem się w Mgławie i znam to miasto. Żaden japiszon, nie będzie mnie tu straszył.
Paweł Ciećwierz, pisarz, krytyk, jest z wykształcenia literaturoznawcą. Swoje opowiadania publikował w periodykach i antologiach. Najbardziej znany z serii urban fantasy o nekromancie Brighelli. Akcja opowiadań rozgrywa się w postindustrialnym świecie, rządzonym silną ręką przez Kościół i korporacje. Świat ten w sumie nie różni się wiele od naszego, poza drobnym szczegółem: występuje w nim magia, zombi, nieumarli i upiory.
W półświatku Mgławy, pośród bandytów, dziwek, wódy i narkotyków, starają się jakoś urządzić i przeżyć bohaterowie Ciećwierza: niezbyt zdolny nekromanta Brighella, psychopatyczny zabójca Skud, anarchistka Hannya, i inne barwne postaci.
Wybór zawiera najlepsze opowiadania cyklu, zebrane z tomów "Nekrofikcje", "Środkowy palec Opatrzności", a także nowe.
Wyraźnie widać, jak oświetlonemu snopem latarki zombiakowi odpada niedokładnie przyfastrygowana głowa.
Brighella jest nekromantą, nie krawcową".

Coś dla fanów subtelniejszych klimatów: Philippa Gregory - "Mokradła". Premiera 3 czerwca. Wydawnictwo Książnica

"Pierwszy tom sagi o kobietach, które nie bały się zawalczyć o swoje szczęście.
Anglia, rok 1648. W kraju toczy się wojna domowa, jej echa docierają nawet na odludne mokradła południowego wybrzeża. Trwają polowania na czarownice. To niebezpieczne czasy dla kobiet, które chcą być niezależne. Taka jest Alinor - żyje bez męża, zna się na ziołach, budzi lęk i zawiść zabobonnych wieśniaków.
W noc letniego przesilenia zielarka wyczekuje na cmentarzu znaku, że jej brutalny mąż rozstał się ze światem. Tymczasem pod kościołem pojawia się James, młody emisariusz, który prosi Alinor o pomoc. Kobieta przeprowadza go tajemną ścieżką przez zdradliwe bagna. Nie wie jeszcze, jak wiele przyjdzie jej zapłacić za tę znajomość…".

"Topielice" - Sylvia Wilczyńska. Zapowiedź wydawnictwa Lira. Premiera 10 czerwca.

"Tajemnicze głosy z jeziora odzywają się po latach" Czy prokurator Halszka Hardy dowie się, o czym mówią" W apartamencie na warszawskim Śródmieściu ginie sławny pisarz. W klubie na Bulwarach Wiślanych kelnerka odnajduje zwłoki barmana. Obie sprawy prowadzą młoda, rozpoczynająca karierę prokurator Halszka Hardy i doświadczony komisarz Vincent Lewicki. Wpadają oni na trop prasłowiańskiej sekty, która może mieć związek z zabójstwami oraz z tajemniczymi zatonięciami nastoletnich kobiet sprzed lat. Podążając za nieoczywistymi wskazówkami, próbują połączyć pozornie nie związane ze sobą wątki z pogranicza jawy i snu, które wiodą od Szwecji po Warszawę, Bieszczady i Augustów. Czy klucz do rozwiązania obu zagadek znajduje się w przeszłości bohaterów" Czy odkrycie tak zawiłej tajemnicy będzie wymagało nadzwyczajnych zdolności" Umarli mają głos! "Topielice" to wielowątkowy kryminał z elementami słowiańskimi i domieszką parapsychologii, w którym główni bohaterowie, Halszka Hardy i Vincent Lewicki, tworzą niezrównany duet".

ŹRÓDŁA:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wojna nuklearna. Możliwy scenariusz - Annie Jacobsen

"Broń nuklearna redukuje ludzką zaradność i pomysłowość, miłośc i pożądanie, empatię i intelekt do kupki popiołu. W tej chwili szoku i ...