2020/05/31

Pieprznik Grozowy #36 (25-31.05.2020)

Sieeema w ten ponury, jeszcze majowy dzień. Zapraszam do czytania.

Vesper nie zwalnia tempa i wrzuca okładkę do kolejnej zapowiedzi - "Battle Royale" Koshuna Takamiego. Premiera jesień/zima 2020. Okładka: Maciej Kamuda Art. A już 7 czerwca ukaże się "Wyspa doktora Moreau" H.G. Wellsa.

Po wakacjach powinni ukazać się "Bezimienni" Ramseya Campbella od wydawnictwa Phantom Books. Grafika na okładce: Wendy Saber Core.

"Barbara Waugh przeżyła najgorszy horror, jaki matka może sobie wyobrazić. Jej mała dziewczynka Angela została brutalnie zamordowana. Jednak kilka lat po tragedii, pewnej nocy, zaczyna dzwonić telefon. Głos w słuchawce przynosi zarówno nadzieję, jak i strach. Za każdym razem, gdy Barbara podnosi słuchawkę, głos dziewczynki na drugim końcu błaga: „MAMUSIU, POMÓŻ MI”.
Czy jest nadzieja, że jej ukochane dziecko nadal jest wśród żywych?
Barbara zaczyna rozpaczliwe poszukiwać prawdy. Doprowadzi ją to do koszmaru, świata pełnego tortur, morderstw i makabrycznych rytuałów w którym Bezimienni porzucili swoje imiona ... i wciąż szukają nowych ofiar."

Ukazała się kolejna (darmowa) antologia od Fantazmatów - "Sępom na pożarcie" Bernharda Jaumanna.

"Po przestępcach zawsze zostają ślady: zaschnięta plama krwi, zapomniane narzędzie zbrodni, a nawet… strzępki tożsamości. Jak daleko posunie się człowiek, by chronić swoje tajemnice? Czy można uciec przed samym sobą? Kiedy zaciera się granica między dobrem a złem?
W opuszczonej fabryce matka śpiewa dziecku kołysanki. W urokliwym bawarskim uzdrowisku panuje zmowa milczenia. Na martwych pustyniach Namibii budzą się duchy przeszłości, a po rozżarzonym niebie krążą sępy…
Czytelnicy! Tym razem zamiast fantastyki rzucamy wam na pożarcie zbiór ośmiu opowiadań niemieckiego pisarza Bernharda Jaumanna, dotychczas niepublikowanych w Polsce. Każde zabierze was w inną część świata i opowie historię innej zbrodni. Wszystkie teksty łączy ten sam niezwykły klimat i wartka akcja trzymająca w napięciu aż do ostatniej kropki".

"Dzieci zapomniane przez Boga" Grahama Mastertona. Wydawnictwo Rebis, polska premiera latem przyszłego roku. 

Na koniec trochę komiksów: "Sandman Uniwersum. Lucyfer – Diabelska komedia. Tom 1" od Egmontu. Scenariusz: Dan Watters, ilustracje: Max Fiumara i Sebastian Fiumara. Premiera co prawda miała miejsce niemal miesiąc temu, ale jakoś mi umknął ten tytuł. 

"Początek kolejnej serii rozgrywającej się w wymyślonym przez Neila Gaimana uniwersum Sandmana. Jej głównym bohaterem jest Lucyfer. Dawniej potężny Książę Ciemności jest teraz niewidomym, kalekim, ubogim starcem, który nie ma pojęcia, jak trafił do miasteczka, gdzie nieustannie prześladują go złe moce. W tym samym czasie starzejący się policjant z Los Angeles wyrusza w długą podróż, aby dowiedzieć się, dlaczego ostatnio spotkało go tyle cierpienia. Czy detektywa i Lucyfera coś łączy? Kto i dlaczego uwięził największego z diabłów? Jaką rolę przeznaczono policjantowi w rozgrywce między demonicznymi siłami?".

8 czerwca ukaże się "Miasto Wyrzutków, tom 2: Chłopak, który zbierał stworzonka" Juliena Lamberta od Non Stop Comics. Wygląda mi to na mocno porąbaną historię. 

"W brudnym i opromienionym złą sławą Mieście Wyrzutków Jacques Peuplier, małomówny, prywatny detektyw ściga szalonego naukowca, który odebrał mu coś niezwykle ważnego. W walce ze swym nemezis i wspierającymi go odrażającymi ludźmi-owadami, Jacquesa wspomoże gang dzieci ulicy. Ostateczna konfrontacja zbliża się nieuchronnie".

W czerwcu nakładem Wydawnictwa KURC ukaże się, ponoć legendarny, komiks "Snowpiercer. Przez wieczny śnieg tom 1". Scenariusz: Jacques Lob, rysunki: Jean-Marc Rochette

"Świat za oknem przestaje istnieć. Cała Ziemia pogrąża się w nieprzemijającej mroźnej zimie. Białej, śmiertelnej, wrogiej wszystkim formom życia. Garstka ludzi chroni się w eksperymentalnym pociągu Snowpiercer, który nigdy się nie zatrzymuje. Proloff szybko musi nauczyć się przetrwania. Poczynając od ostatnich wagonów wędruje do lokomotywy odkrywając sekrety pociągu. Ludzie nie mają nic bardziej pilnego do zrobienia niż odtwarzanie mechanizmów rozwarstwienia społecznego, ucisku politycznego i kłamstw w imię ideologii.
Opowieść łączy politykę z dramatem, miłością, z pierwiastkiem poezji nadającej całemu komiksowi wymiar alegorii. Pierwsze wydanie książkowe ukazało się w orwellowskim 1984 roku, symbolicznie pokazując inspiracje. Antyutopijny komiks Jean-Marca Rochette'a i Jacquesa Loba to perła gatunku.
Komiks doczekał się adaptacji. W 2013 roku powstał film kinowy w reżyserii Koreańczyka Joon-ho Bonga, autora oscarowego Parasite. W 2020 roku w serwisie Netflix pojawił się pierwszy sezon serialu. W jednej z głównych ról wystąpiła Jennifer Connelly".

ŹRÓDŁA:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Faktotum - Charles Bukowski

"Niedzielę były najlepsze, ponieważ nikt nie stał mi nad głową, i wkrótce zacząłem brać ze sobą półlitrową butelkę whiskey, żeby lepiej...