2020/06/21

Pieprznik Grozowy #39 (15-21.06.2020)

Siema. Przybywam z nowym Pieprznikiem. Prywatnie czytam sobie "Odzyskanie czasu" Baoshu, więc najbliższa recka to będzie kilka słów o tej książce. Lada dzień wpadnie mi na półkę kilka fajnych nowości, ale ze względu na ograniczony czas wolny nieprędko się za nie wezmę... Takie życie. Spokojnego dnia! 

Tak prezentować się będzie drugi tytuł z serii o Obcym - "Obcy. Decydujące starcie"Alana Deana Fostera. Książka wydawnictwa Vesper powinna ukazać się jesienią. Okładka: Maciej Kamuda Art

W sierpniu premierę będzie miał nowy zbiór opowiadań Tomasza Siwca - "Przeciw ludzkości". Jak widać, zanosi się na ostrą lekturę. Fantastyczna okładka (bo co by nie mówić - ma klimat) to robota Joanny Widomskiej

"Trupokupcy" Magdaleny Świerczek-Gryboś od Wydawnictw SQN. Książkę można już zamawiać w sklepie wydawnictwa, a w lipcu trafi ona do księgarń. Fajna okładka!

"Poznajcie postapokaliptyczną, nawiązującą do mitów słowiańskich i retrofuturystycznej estetyki, zjawiskową opowieść o przetrwaniu w świecie, gdzie białe słońce i głodne bóstwa zmuszają do poszukiwania zupełnie nowych dróg i znaczeń".

"Wiwisekcja zbrodni" Andrzeja Janikowskiego od Wydawnictwa Lira. Premiera 24 czerwca.

"Czy odważysz się uczestniczyć w wiwisekcji umysłu seryjnego mordercy? W parku Południowym we Wrocławiu znalezione zostają zwłoki mężczyzny. Parę dni później na terenie ogródków działkowych policja odnajduje kolejne ciało. Metodycznie okaleczonych ofiar przybywa, a śledztwo się komplikuje. Sprawą zajmuje się doświadczony podkomisarz Roman Sadowski...".

1 lipca ukaże się thriller autorstwa Ruth Ware - "Pod kluczem". Wydawnictwo Czwarta Strona.

"Intratna oferta pracy w charakterze niani skłania Rowan do złożenia aplikacji. Gdy dziewczyna dostaje odpowiedź na swoje zgłoszenie, dowiaduje się, że wokół domu państwa Elincourtów krąży wiele przesądów dotyczących jego historii – mówi się nawet, że jest on nawiedzony. Co więcej, w ciągu ostatnich czternastu miesięcy aż cztery nianie zrezygnowały z pracy w tym miejscu.
To jednak nie zniechęca Rowan, która udaje się na rozmowę kwalifikacyjną. Wiktoriański dom, zbudowany w pewnym oddaleniu od miasta, urządzony jest nowocześnie, a w jego wnętrzach widać przepych. Rowan od razu czuje, że pragnie tej pracy, tego domu, pragnie być częścią tej idealnej rodziny. I to mimo ostrzeżeń i narastającego niepokoju, który zaczyna odczuwać, przebywając w domu Elincourtów.
Ale przecież to wszystko jest zbyt piękne, żeby było realne. Prawda?".

Christopher Berry-Dee - "Rozmowy z seryjnymi morderczyniami". Premiera 29 lipca. Wydawnictwo Czarna Owca

"Morderczynie, zwłaszcza seryjne, są znacznie rzadszym zjawiskiem niż ich męskie odpowiedniki. Z tego powodu nowe studium Christophera Berryʼego-Dee zaskakuje i szokuje, zwłaszcza gdy autor pisze o takich zbrodniarkach jak „Lee” Wuornos, która zabijała przypadkowych mężczyzn, Beverley Allitt, morderczyni dzieci, albo Suzanne Basso, torturującej inne kobiety.
Niektóre zbrodniarki, na przykład Myra Hindley i Rosemary West, zabijały pod wpływem mężczyzn, a następnie okazywały mrożący krew w żyłach brak poczucia winy. Jednak autor, doświadczony kryminolog, analizuje również psychikę kobiet, które same były ofiarami. Serię zabójstw Aileen Wuornos, za które została stracona, można bezpośrednio przypisać jej traktowaniu przez mężczyzn.
Christopher Berry-Dee nie ma sobie równych jako autor wstrząsających studiów na temat zbrodniarzy, którzy często przez wiele lat chodzą wśród nas nierozpoznani i którzy w wielu przypadkach zdają się postępować wbrew własnej naturze".

Co Wy na to? Ja się skuszę. Zainteresowani zakupem niech piszą na adres 👆 .

21 lipca ukaże się wznowienie zbioru opowiadań Grahama Mastertona - "Festiwal strachu". Wydawnictwo Rebis.

"Zbiór znakomitych opowiadań mistrza horroru. Masterton ukazuje w nich ludzkie obsesje i dewiacje we współczesnym świecie, przestrzega przed korzystaniem z fast foodów, opowiada o roli sił nadprzyrodzonych w historii Anglii oraz przedstawia prawdziwe oblicze Świętego Mikołaja.
Jak zwykle u Mastertona zaskakująco, strasznie i zabawnie".

Również 21 lipca premierę będzie miał kolejny WEHIKUŁ CZASU - "Gdzie dawniej śpiewał ptak" Kate Wilhelm. Mam na liście książek które wypadałoby przeczytać.

"Świat znalazł się na krawędzi — gwałtowne zmiany w przyrodzie, choroby o zasięgu globalnym, konflikt nuklearny i powszechna bezpłodność zagrażają istnieniu gatunku ludzkiego. Bogata rodzina Sumnerów postanawia walczyć o przetrwanie, tworząc w Appalachach odizolowany ośrodek naukowy. Nadzieję na ratunek widzi w klonowaniu ludzi, ale po kilku pokoleniach planuje wrócić do naturalnych metod prokreacji. Gdy dojrzewają pierwsze klony, zaczynają się pojawiać poważne problemy. Eksperyment z wolna wymyka się spod kontroli...
Pełna napięcia i emocji, zapadająca w pamięć, zmuszająca do refleksji powieść. Przepięknie i wciągająco opowiada o losie rodziny, jednostki i społeczeństwa w ekoapokaliptycznej scenerii".

Kilka miesięcy temu ukazał się taki oto darmowy zbiór opowiadań, na który natknąłem się dopiero teraz. Zainteresowanych zapraszam na stronę projektu: https://www.zapomnianesny.pl/w-glebi-snow/.

"Palcojad tom 3" od wydawnictwa Egmont. Scenariusz: Joshua Williamson, ilustracje: Mike Henderson. Premiera 12 sierpnia. Seria na którą się czaję od dawna, świetnie wygląda.

"Trzeci i ostatni tom zbiorczego wydania przebojowego horroru wydawnictwa Image. Prawda o szesnaściorgu seryjnych mordercach w Buckaroo w końcu wychodzi na jaw… Ale jakim kosztem? Agent Finch i szeryf Cane muszą przejść przez piekło, by uratować siebie i swoich bliskich. Czy im się to uda?".

ŹRÓDŁA:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Faktotum - Charles Bukowski

"Niedzielę były najlepsze, ponieważ nikt nie stał mi nad głową, i wkrótce zacząłem brać ze sobą półlitrową butelkę whiskey, żeby lepiej...