2020/06/28

Pieprznik Grozowy #40 (22-28.06.2020)

Zapraszam na czterdziestą odsłonę PG. Można sobie uprzyjemnić stanie w kolejce czy co tam chcecie. Miłej niedzieli!

Wydawnictwo IX ruszyło z przedsprzedażą limitowanych edycji trzech nowych tytułów. Oprócz wspomnianych jakiś czas temu "Wszystkich grzechów korporacji Somnium" Dawida Kaina, ukaże się również "Bilet w tamtą stronę" Marcina Kowalczyka...

"(...) Te wyjątkowe, tajemnicze historie, połączone często ze sobą niepozornymi na pierwszy rzut oka wątkami, z pewnością będą niesamowitą przygodą dla wielbicieli twórczości Stefana Grabińskiego. Świat kolei w nich zawarty został precyzyjnie oddany przez autora, który na co dzień jest jego częścią i wplatając znane sobie opowieści w ramy fabuł pełnych elementów grozy, tworzy unikatowe, alternatywne uniwersum".

...oraz "Maska Cthulhu" Augusta Derletha. Piękna okładka! Robota Krzysztofa Wrońskiego

"Maska Cthulhu” to zbiór sześciu opowieści z pogranicza horroru i fantasy, z których część pierwotnie ukazała się w magazynie „Weird Tales” (w latach 1939-1953), a ostatecznie zostały zebrane w całość w 1958 roku. Pierwsze z nich, „Powrót Hastura” powstało w oparciu o notatki pozostawione przez samego Lovecrafta, a kolejne, opowiadając historię nieszczęśników, którzy zetknęli się z przerażającą mocą Cthulhu, rozwijają w fascynujący sposób koncepcje panteonu Przedwiecznych".

Wydawnictwo Vesper zapowiedziało na jesień album "Jak powstał Obcy" J.W. Rinzlera

"(...) Książka zawiera niepublikowane zdjęcia, ilustracje oraz dokumenty z archiwów wytwórni Fox, a Ridley Scott rzucił nowe światło na cały proces twórczy, omawiając wiele trudności i niezwykłych chwil, których doświadczył. Wśród nich są:
• Przybycie na plan reżysera, który chciał nakręcić przełomowy dla siebie film
• Zatrudnienie wizjonerskiego artysty, H. R. Gigera, który stworzył zapierającą dech w piersiach postać obcego
• Wiele problemów napotkanych przy różnych fazach obcego
• Zaangażowanie nieznanej Sigourney Weaver w roli Ripley
• Fizycznie wymagające zdjęcia wypełnione częstymi starciami pomiędzy reżyserem a producentami
• Filmowanie słynnej sceny z Rozpruwaczem i jakie piętno odcisnęła na ekipie
• Niezwykłe przedpremierowe pokazy filmu, z których ludzie uciekali z krzykiem
Książka jest bogato ilustrowana fascynującymi materiałami, w tym słynnymi „Ridleygramami” i stanowi obowiązkową lekturę dla każdego miłośnika tego klasycznego filmu".

Nowa powieść Artura Urbanowicza "Deman". Okładka: Shred Perspectives Works.

"Zastanawiałeś się kiedykolwiek, co wydarzyłoby się, gdyby w trakcie opętania to człowiek kontrolował demona, a nie odwrotnie…?
A nade wszystko – co byłoby, gdyby klasyczne postacie z horrorów stworzyły uniwersum superbohaterów i superzłoczyńców?
Każdy skrywa jakiś mroczny sekret. Dorian nie jest wyjątkiem. Nikt nie wie, że ten młody warszawski wikary jest ojcem. Nawet matka dziecka, które zostało poczęte podczas alkoholowej imprezy, o czym Dorian dowiaduje się dopiero kilka lat po fakcie. Dręczony wyrzutami sumienia, nie ma odwagi się ujawnić. W tajemnicy korzysta z usług psychologa, a obserwowanie swojej przyszywanej rodziny i pomaganie jej z ukrycia staje się jego obsesją".

Kolejny tytuł z Biblioteki Grozy C&T dla miłośników klasyki. "Igranie z duchami" - Arthur Conan Doyle. Premiera 30 lipca.

"Sir Arthur Conan Doyle (1859-1930) światową sławę zdobył jako twórca postaci Sherlocka Holmesa, ale interesował się bardzo wszelkimi zjawiskami nadprzyrodzonymi, brał udział w seansach spirytystycznych i ma w dorobku literackim sporo opowieści spod znaku grozy.
Po edycji tomu „Dziwne zjawiska” nadszedł czas na trzynaście kolejnych historii przedstawiających różne barwy strachu i grozy pióra jednego z najsłynniejszych pisarzy szkockich. Z najczęściej chyba wspominaną przez krytyków gatunku nowelą „Obiekt numer 249”, o której sam Rudyard Kipling mówił, że żadna lektura tak go nie przeraziła od lat. Podobnie jest z wyróżnianymi przez wielu czytelników opowieściami: „Historia brunatnej ręki” czy „De profundis”, podziwianymi za wyśmienicie wykreowany klimat.
Aż szkoda, że autor „Psa Baskerville’ów” zostawił po sobie opowieści z dreszczykiem tak mało...".

12 sierpnia ukaże się kontynuacja thrillera "Umysł zabójcy" - "W ciemnościach" Mike'a Omera. Wydawnictwo Świat Książki. Poprzednia część zebrała bardzo dobre oceny...

"Zoe Bentley, specjalistka w zakresie psychologii śledczej, jeszcze nigdy nie widziała niczego równie koszmarnego jak opublikowany w Internecie film, przedstawiający dziewczynę miotającą się w trumnie, w której żywcem ją pogrzebano. Szczególnie niepokojący jest tytuł: „Eksperyment numer jeden”.
Zoe i jej współpracownik Tatum Gray, agent specjalny FBI, starają się jak najszybciej odnaleźć potwora, który wstawił do sieci szokujący film, ale wkrótce pojawia się drugie podobne nagranie i ginie kolejna dziewczyna. Tymczasem Zoe myśli o innym seryjnym mordercy. Od dzieciństwa prześladuje ją Rod Glover; niedawno przesłał jej groźną fotografię przedstawiającą go w towarzystwie siostry Zoe. Glover zamierza znowu zaatakować, a Zoe przeżywa konflikt wewnętrzny. Czy chronić siostrę, czy skupić się na śledztwie w sprawie pogrzebanych kobiet?
Musi zapobiec kolejnemu morderstwu. Niepokoi się o bezpieczeństwo własnej rodziny i czuje, że jeszcze nigdy nie znalazła się w tak trudnej sytuacji. Od początku pracy w FBI zdawała sobie sprawę, że może przedwcześnie trafić do grobu, ale zawsze zakładała, że najpierw umrze".

15 lipca swoja premierę będzie miała nowa książka Krzysztofa Domaradzkiego - "Sprzedawca". Wydawnictwo Czarna Owca.

"Prestiżowa praca, wystawne życie, przygodny seks, narkotyki, pieniądze, władza. To warszawska codzienność Kacpra Bergera – błyskotliwego i chorobliwie ambitnego młodego milionera, konsekwentnie wykuwającego swoją drogę w biznesie. Jednak Berger to nie tylko pędzący przez życie człowiek sukcesu. To także hedonistyczny psychopata, który czerpie przyjemność z dręczenia i wykorzystywania kobiet.
Urodzony sprzedawca i cyniczny manipulant, dla którego liczy się tylko jedno – zwyciężanie. Bez względu na koszty, bez względu na to, ile osób trzeba zgnieść po drodze.
W perfekcyjnie zaprojektowanym życiu Bergera zaczynają się pojawiać rysy, kiedy na trop jego zbrodni trafia dwoje policjantów z Komendy Stołecznej Policji – doświadczona komisarz Maria Falk i starszy aspirant Oleg Gusiew.
Ta książka nie jest typowym kryminałem. To wykorzystująca kryminalną oś fabularną opowieść o wynaturzonej stronie dużego polskiego biznesu. Momentami prześmiewcza i zabawna, momentami przerażająca. Pokazująca przykre konsekwencje przerośniętego ego, nieracjonalnych ambicji, braku etyki w biznesie i życiu. A także szkodliwej wiary w to, że pieniądze, kontakty i pozycja zawodowa gwarantują górnym kilku procentom społeczeństwa większe prawa niż przeciętnej większości".

Nowość od wydawnictwa Editions Spotkania "Przetrwać upadek cywilizacji i przeżyć" Piero San Giorgio

"Nieograniczony postęp nie idzie w parze z ograniczonymi zasobami naszej planety. Nieustanne gromadzenie dóbr, nie jest w stanie nas zaspokoić. Nasza kultura upada. Bogactwo materialne wzrasta, rozwój duchowy się cofa”. Słowa wypowiedziane ćwierć wieku temu przez Aleksandra Sołżenicyna nigdy nie były tak aktualne jak obecnie, twierdzi szwajcarski survivalista Piero San Giorgio. Węgiel, ropa i gaz napędzają nasz świat od niemal trzech stuleci. I wkrótce doprowadzą go do ekologicznej katastrofy. A kiedy ich zasoby się wyczerpią, światową gospodarkę dotknie największy kryzys w dziejach, przekonuje autor wydanej po raz pierwszy w 2011 roku książki Survivre à l’effondrement économique (w polskiej wersji Przetrwać upadek cywilizacji i przeżyć)".

I na koniec bardzo fajna zapowiedź od wydawnictwa Burda Media - "Co za ohyda! Po mrocznej stronie nauki" Eriki Engelhaupt. Premiera 15 lipca.

"Przegląd obrzydliwych, odpychających i absurdalnych aspektów działania naszych ciał, Ziemi i wszechświata.
Poznaj najbardziej mordercze ssaki na ziemi, biologa, który dał się ukąsić wszelkim możliwym owadom, roztocze żyjące na naszych twarzach, najbardziej niechlujnych kochanków w królestwie zwierząt i wiele innych kuriozów. Poznaj opinie najwybitniejszych badaczy w poszczególnych dziedzinach i znajdź odpowiedzi na pytania, których nikt nie ma odwagi zadać. Uznana dziennikarka naukowa, autorka bloga Gory Details, zuchwale, z polotem i dużą dozą czarnego humoru mierzy się z tym, co obrzydliwe i chorobliwe, oraz z pozornie absurdalnymi odkryciami".

ŹRÓDŁA:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Faktotum - Charles Bukowski

"Niedzielę były najlepsze, ponieważ nikt nie stał mi nad głową, i wkrótce zacząłem brać ze sobą półlitrową butelkę whiskey, żeby lepiej...