Siema. Przed Wami garść (lekko przeterminowanych) newsów. Przez chwilę miałem tak jakby 'postanowienie noworoczne', żeby ograniczyć kupowanie książek. No i nie da się. Z poniższych zapowiedzi 9/12 muszę mieć, żebym jeszcze miał czas je wszystkie czytać na bieżąco...
1. Agnieszka Pilecka - Zaradna piątka.
2. Sandra Gatt Osińska - Malwina.
3. Roland Hensoldt - Tkacz losu.
4. Marcin Piotrowski - Boża larwa.
5.Tomasz Siwiec - Mandragora.
6. Robert Ziębiński - Miłość.
7. Aneta Pazdan - Pomiędzy ciszą a Imagiem.
8. Adam Loraj - Coroczne spotkanie.
9. Michał Pleskacz - Ad profundis.
10. Bartłomiej Fitas - Niebo w gębie.
11. Flora Woźnica - Za wszelką cenę.
12. Alicja Gajda - Swobodnym wieczorem na równej.
13. Paulina Miękoś-Maziarska i Rafał Pietrzyk - Pocztówki z Ochrydy.
14. Maciej Szymczak - Nibylandia.
15. Robert Zawadzki - Tendencje realistyczne w kinie Istvana Tzary.
16. Agata Poważyńska - Gdy dym przyćmił niebo.
17. Adam Loraj - Coroczne spotkanie.
18. Paulina Rezanowicz - Czy nie boisz się chłopców takich jak my?
"THE GROOMER" - opis roboczy:
Wydawnictwo Dom Horroru ma w tegorocznych planach minipowieść "The Slob" Arona Beauregarda. Świetna jest ta okładka, mam nadzieję. że zostanie zachowana!
Andrew McCarthy zaczyna martwić się o swoją rodzinę po tym, jak przyłapuje w parku młodego mężczyznę, Zachary'ego Dentona, fotografującego jego córkę Grace McCarthy i inne bawiące się dzieci. Ku jego przerażeniu, po konfrontacji z policją Zacharemu udaje się uniknąć kłopotów. Po niedługim czasie wpada na niego w restauracji, a potem w sklepie. Wie, że ich spotkania nie są przypadkowe. Kiedy Andrew jest przekonany, że dostatecznie chroni swoją rodzinę, Grace nagle znika...
Mimo starań policji nie udaje się wpaść na żaden trop. Andrew postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Zaczyna od szukania przestępców seksualnych w okolicy. Poznaje niekonwencjonalne, bardziej skuteczne metody przesłuchań ... Jest gotów zrobić wszystko, by ratować swoją córkę, nieświadomy czystego zła, z którym przyjdzie mu się spotkać podczas poszukiwań. Jest gotów zranić - torturować - każdego, aby chronić swoją rodzinę.
Jon Athan, autor literatury grozy "Into the Wolves' Den" i "The Abuse of Ashley Collins", w powieści "The Groomer" zagłębia się w mętny świat internetowych drapieżników.
A twoje dzieci - czy są bezpieczne?".
"Pewnych plam nie da się zmyć...
Wydawnictwo IX przedstawiło listę opowiadań do antologii słowiańskiej grozy "Żertwa". Prawdopodobnie już wkrótce ruszy przedsprzedaż, wydawca czeka na okładkę.
Wychowana w domu tak brudnym, że aż przewracało się w żołądku, Vera wyrosła na czyścioszkę. Z tej obsesji rodzi się pomysł wykorzystania jej talentu do sprzątania w wyjątkowy sposób. Próbując zarobić nieco grosza dla siebie i dla swojego niepełnosprawnego męża Daniela tuż przed narodzinami ich pierwszego dziecka, Vera angażuje się w kwitnący biznes akwizytorski późnych lat 80. Wszystko idzie po jej myśli, dopóki nie staje na progu domu, którego wolałaby nigdy nie nawiedzić. Na progu zła przywołującego traumatyczne wspomnienia, które tak desperacko próbowała z siebie zmyć. Nic nie mogło przygotować jej na obskurność, nieporządek i kompletną niedomywalność, na grozę zrodzoną przez... Fleję".
Wstęp (Michał Cetnarowski)
Anna Maria Wybraniec - Czerwona grządka, białe kurczątka
Bartłomiej Fitas - Kondukt chorych dusz
Michał Stonawski - Lalunia
Dawid Kain - Monument
Jakub Bielawski - Na zażar
Tomek Krzywik - Opętusy
Dagmara Adwentowska - Pani piękna jak księżyc
Agnieszka Kwiatkowska - Panienka z okienka
Radek Jarosiński - Pielgrzym
Kazimierz Kyrcz Jr i Maciej Szymczak - Prawdziwe powołanie
Maciej Kaźmierczak - Świat się zmienia
Piotr Borowiec - Tylko trzy noce
Wojciech Gunia - W dół rzeki
Marek Zychla - Zawżdy zwyciężny
Artur Grzelak - Brnąc przez kosodrzewinę
"Dreszcze" - Mariusz Wojteczek. Kolejny mocno intrygujący tytuł od Wydawnictwa IX. Premiera wiosną tego roku.
"„Dreszcze” to zbiór lęków. Tych najgłębszych, trawiących człowieka gdzieś na granicy świadomości. Często nie do końca sformułowanych, niejednoznacznych, niedookreślonych.
"Złe wszechświaty" - Wojciech Gunia. Połączenie albumu fotograficznego i prozy poetyckiej. Będzie wesoło jak w niedzielę wieczorem. ;) Premiera: drugi kwartał 2021. Wydawnictwo IX.
To proza wynikająca z chęci swoistej autoterapii, oswajania strachu, ale też komentowania rzeczywistości, będąca nie tyle próbą oceny, co raczej zadawaniem pytań. W książce ważną rolę odgrywa religia - przeformowana, czasem niemalże profanowana w poszukiwaniu szerszego kontekstu, głębszego zrozumienia. Różne światy, różne motywy. Od mroźnej Moskwy, poprzez amerykańskie pustkowia z czasów wojny secesyjnej, oblicza polskiej prowincji i wsi, aż po krakowskie ulice. Wszędzie kryje się groza, nie zawsze tak oczywista, jak nam się wydaje. Wampiry, zombie, wilkołaki, UFO i słowiańskie bóstwa – to wszystko opowiedziane na nowo, inaczej - przefiltrowane przez bagaż doświadczeń i lęków, kryjących się na dnie umysłu".
"Jak mógłby wyglądać koniec świata? Być może mógłby wyglądać, jak bezczynnie stojący za ladą sprzedawca w pozostawionym na uboczu sklepie, do którego nikt już nie zagląda. Albo jak błąkający się po lesie człowiek; krążący wśród drzew, jakby mogły mu one coś doradzić, podpowiedzieć. Jak ktoś czekający w zepsutym samochodzie na poboczu nieuczęszczanej drogi. Jak wszyscy ludzie, którzy zapomnieli słów albo śmiałości, by je wypowiedzieć, jakby się bali, że mówiąc, spowodują kataklizm gorszy niż koniec świata.
I jeszcze jedna zapowiedź Wydawnictwa IX - "Stojący za plecami" (tytuł roboczy) Eduarda Wierkina. Wygląda obiecująco... Premiera w drugim kwartale 2021.
A może jak sufit w kolejną bezsenną noc, jak wyludnione miasto, jak pusty pokój. Jak beton zalewający pastwisko, jak niedokończony dom, jak niedoistnienie. Jak rzeczy, sprawy i miejsca, których nie da się porzucić, z których nie można zrezygnować, od których nie da się uciec i o których nie da się zapomnieć, żeby nie spowodować kataklizmu znacznie gorszego niż koniec świata.
Przy końcu świata nie będzie przecież głośno, nie będzie słów ani wrzasków. Będzie tylko szum drzew, wiatr. Może to dobrze. Cokolwiek innego niż cisza byłoby kataklizmem znacznie, znacznie gorszym niż koniec świata".
"Zdawałoby się, że niewinny młodzieńczy wybryk nie poniesie za sobą większych konsekwencji. Ania Somionkowa chciała po prostu utrzeć nosa koleżance za rozpowiadane przez nią plotki i zwróciła się z prośbą o pomoc do Witka Kruglowa, znanego wszystkim fana horroru i lokalnego dziwaka. Mówiono, iż to właśnie on wystraszył dziewczynę ze swojej szkoły tak bardzo, że trafiła do psychiatryka. Czy i tym razem wszystko potoczy się zgodnie z planem i oczekiwaniami realizujących go bohaterów?".
"Co roku, wraz z nastaniem jesieni na całym świecie dochodzi do niewyjaśnionych zaginięć fanów horrorów. Łączy je wspólna cecha - incydenty mają miejsce podczas imprez literackich – na konwentach, spotkaniach z autorami czy promocjach książek. Wśród zaginionych znajduje się także grupa Polaków, mieszkańców Krakowa i Lublińca.
"Wszyscy muszą zginąć" - Marcel Moss. Wydawnictwo Filia. Premiera 10 lutego.
Gdy działania policji nie przynoszą rezultatów, rodzice zaginionych zatrudniają do sprawy detektywa Michała Majera. Po nawiązaniu współpracy z francuską policjantką Christine Benoit, zaangażowaną w śledztwo z osobistych pobudek, okazuje się że tropy prowadzą do Paryża.
Rozpoczyna się wyścig z czasem. Do sieci trafia dramatyczne nagranie jednej z uprowadzonych. Ślady prowadzą do miejsca skrywającego w swych podziemiach pradawne tajemnice. Detektywi staną twarzą w twarz z jego wyniosłym gospodarzem, oddanym wraz z towarzyszami makabrycznym eksperymentom".
"Wszyscy muszą zginąć" - Marcel Moss. Wydawnictwo Filia. Premiera 10 lutego.
"W prestiżowym warszawskim liceum dochodzi do krwawego ataku terrorystycznego. Zamaskowani sprawcy detonują ładunki wybuchowe i strzelają na oślep do przerażonych uczniów i pracowników. Jednym z zamachowców jest Błażej Dragiel, który popełnia samobójstwo na oczach swojej najlepszej przyjaciółki, Kai Almond.
Nikt nie rozumie, dlaczego syn znanego biznesmena i filantropa posunął się do takiego okrucieństwa. Tymczasem w mediach rozpoczyna się nagonka na Kaję. Pod adresem dziewczyny padają oskarżenia o współorganizację zamachu. Zmagająca się z olbrzymim hejtem Kaja, próbuje za wszelką cenę poznać prawdę na temat tragedii i oczyścić się z zarzutów. Wkrótce jednak odkrywa, jak mało wiedziała na temat swojego przyjaciela...
Komu tak bardzo zależy na tym, żeby pogrążyć Kaję? Jaki związek z zamachem ma nacjonalistyczna sekta, do której należy brat Błażeja? I czym jest gra Thunderworld, przez którą Błażej niemal całkowicie wyłączył się z prawdziwego życia?".
"Trzynastoletnia Elissa, utalentowana młoda szachistka, bierze właśnie udział w najważniejszym wydarzeniu swojego życia: Ogólnoangielskim Młodzieżowym Grand Prix w Szachach. W trakcie turnieju zostaje porwana i budzi się w podziemnej celi gdzieś w Lesie Pamięci.
Elijah ma dwanaście lat, ale zna całą okolicę jak własną kieszeń – właśnie dzięki temu wpada na Elissę. Kiedy pojawia się w jej celi, Elissa liczy na to, że chłopiec jej pomoże – że pójdzie na policję i przekaże wszystkie potrzebne informacje. Jednak Elijah nie chce, żeby dziewczynka odeszła z lasu.
W miarę jak zachowanie jej porywacza robi się coraz dziwniejsze, Elissa uświadamia sobie, że ów dziwny, samotny chłopiec to jej jedyna nadzieja na przetrwanie. Próbuje przechytrzyć Elijah i tak rozpoczyna się zabójcza, pełna zdradliwych pozorów gra w kotka i myszkę – a jednocześnie zawiązuje się relacja, która przesądzi o losach obojga".
Na koniec zapowiedź epickiego komiksu - "Raport Brodecka". Scenariusz i rysunki: Manu Larcenet. Ponad 300 stron! Premiera 3 lutego. Wydawnictwo Mandioca.
"Kończy się wojna, Brodeck wraca z obozu koncentracyjnego do miasteczka, w którym mieszkał przed wojną, w którym zostawił ukochaną i nadzieję na lepsze życie. Nadzieja o ponowym spotkaniu trzymała go przy życiu w trakcie obozowej beznadziei…
Larcenet w niepowtarzalnym stylu pokazał przejmującą historię Brodecka, ohydę ludzkiej natury zestawiając z pięknem górskiej przyrody.
„Raport Brodecka” to dochodzenie w sprawie ludzkiej duszy, bo w komiksie nie poznamy nazw miejsc, ani nikt nie powie, o która wojnę chodzi. Każda obnaża mroki ludzkiej duszy. A mrok i czerń rysunków Larceneta wydobyły barbarzyństwo ludzi w mistrzowski sposób".
ŹRÓDŁA:
https://www.facebook.com/608481312540765/photos/a.608586692530227/3445324845523050/
https://www.facebook.com/608481312540765/photos/a.608586692530227/3459459684109566/
https://www.facebook.com/HorrorMasakra/photos/a.504306872985400/3688165827932806/
https://www.facebook.com/domhorroru/photos/a.281373818926873/1181913275539585/
https://www.facebook.com/wydawnictwoix/photos/a.1965878410112509/4082625405104455/
https://www.facebook.com/wydawnictwoix/photos/a.1965878410112509/4069548123078850/
https://www.facebook.com/wydawnictwoix/photos/a.1965878410112509/4064210480279281
https://www.facebook.com/wydawnictwoix/photos/a.1965878410112509/4059243274109335/
https://www.facebook.com/WydawnictwoVesper/photos/a.1768060846771158/2879410958969469/
http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/552
https://www.gwfoksal.pl/schronisko-sam-lloyd-skue7139cec1f7bd9cb3b52.html
https://mandioca.pl/katalog/komiks/raport_brodecka
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz